Spěchající uřícený mladý muž na poslední chvíli dobíhá autobus a děkuje řidiči. „No rádo se stalo pane, ale tady je konečná,“ oznamuje zmatenému cestujícímu Tomáš Matonoha zpoza volantu. Herec situaci nezachrání, ale vtipný klip cílí na potencionální řidiče. Dopravní podnik totiž nemá lidi a dlouhodobě je nemůže sehnat. A není to problém jen v Pardubicích.

„Stejnému problému nečelíme jen my, je to problém napříč dopravními podniky v celé republice. Proto jsme na společném setkání zvolili i společnou taktiku,“ říká ředitel Dopravního podniku města Pardubice Tomáš Pelikán.

Jak si nelze ze záběrů nevšimnout, klip který láká řidiče, nevznikal v Pardubicích. Video s názvem „Řidič autobusu, hrdina, kterým se můžete stát i vy“ vznikl jako univerzální spot pro více dopravců.

„Protože naše problémy jsou i totožné. Shodli jsme se, že nemá cenu vyrábět dvacet náborových videí s přibližně totožným obsahem, ale místo toho se složíme na jeden univerzální klip, kam už si každý dopravce doplní jen svoje loga a nabídky. Ve Varech běží ten samý, jen s jinými titulky. Ve finále to pak vyšlo i ekonomicky výhodněji,“ dodává Tomáš Pelikán.