O českém národu je totiž známo, že miluje zlatavý mok. Na Rychnovsku se již v sobotu otevře nová pivní stezka. A nebude to jen tak nějaká pivní stezka, nýbrž ta nejdelší v republice.
Cyklisté mohou vyrazit na výlet mezi pivovary v Dobrušce, v Rychnově a v Potštejně. Po cestě navíc se zastávkou v letovisku Studánka.
„Je to vůbec nejdelší taková cyklostezka v republice. Chceme přiblížit region Podorlicka cyklistům a propagovat tak nejen historii našeho kraje a významné památky, ale samozřejmě jim nabídnout možnost ochutnat výrobky tří zdejších minipivovarů, které patří k těm vůbec nejlepším v celé zemi. Dokládají to jejich úspěchy na soutěží," říká majitel rychnovského pivovaru Jan Mikš.
Po cestě budou cyklisté sbírat razítka do mapy, kterou získají v každém ze tří zmíněných pivovarů. Pokud navštíví všechny pivovary, tak dostanou odměnu. Trasa je dlouhá 47 kilometrů, s minimálním převýšením, a zvládnou ji i méně zdatní cyklisté.
„Celá cyklostezka Dobruška – Rychnov – Potštejn je značená vlastním značením, přičemž využívá turistických cest a cyklistických cest, ale minimálně z jedné třetiny vede po vlastních, zatím neobjevených stezkách," říká Jan Mikš.
Slavnostní otevření Podorlické pivní cyklostezky je naplánované na sobotu 23. července.
Cyklisté se mohou registrovat ve všech třech pivovarech od 9 do 11 hodin. A jako startovné dostane každý pivo zadarmo. (jd)