Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh brzy zveřejníme.

Pro hodnou paní

Vážená redakce, ráda bych vaším prostřednictvím poznala hodnou paní kolem 60 let, které bych, po vzájemném poznání, mohla poskytnout domov. Je mi 49 let a jsem z východních Čech. Miluji zvířata, přírodu, kterou jsem obklopena. Také mám ráda hudbu a květiny. Uvítám, pokud bude z okolí Pardubic či Chrudimi, není to však podmínkou. Jedinou podmínkou je abstinence a dobrá povaha. Může to být i paní, která žije sama ve městě, kde platí vysoký nájem, a která by chtěla žít na venkově v rodinném domě. Prosím i čtenáře, kteří by o takové paní věděli, aby jí o mém příspěvku řekli.

Čtenářka z Chrudimska

Vážný vztah

Je mi 40 let, jsem 168 cm vysoký, štíhlý, svobodný, bezdětný, nekuřák, obyčejný kluk mladšího vzhledu, snad i pohledný. Jsem mírné, klidné povahy, upřímný, spolehlivý, zodpovědný, pracovitý, pořádný a soběstačný. Mám všestranné zájmy, jsem domácí kutil, který má rád zvířata. Jsem stvořený pro rodinný život, nenavštěvuji hospody  ani jiné noční podniky.

Rád bych potkal slečnu, ženu podobných hodnot, která je pokud možno svobodná a bezdětná. Pokud jsi svobodná maminka s dítětem do 3 let, uvítám i tuto nabídku.

Čtenář z Jičínska

Zklamání bylo dost

Vážená redakce, rád čtu vaše Řádky důvěry. I já bych se velmi rád prostřednictvím této rubriky seznámil s hodnou a milou dívkou či ženou od 40 do 50 let, třeba i s dítětem. Rád bych s ní vytvořil hezký a trvalý vztah. Jmenuji se Petr, je mi 44 let, jsem 177 cm vysoký a 75 kg vážící muž. Jsem rozvedený, nekuřák a mám dceru ve věku téměř 12 let. Bydlím v malé vesnici ve velkém domě, kde bydlím s dcerou sám. Mám rád děti, přírodu, zvířata, hudbu a sport.

Jsem pracovitý, upřímný, věrný, milý a velmi hodný kluk, který na to občas zle doplatil. Nehledám krásu ani bohatství, ale opravdovou a upřímnou lásku na celý život. Toužím po trvalém vztahu, založeném na vzájemné důvěře, lásce a věrnosti.

Petr od Mladé Boleslavi

Život rychle utíká

Žiji v malém městě na Vysočině. Můj příběh se podobá mnoha jiným příběhům žen, které po 50 letech hledají partnera, se kterým by mohly prožít zbytek života. Myslím, že jsem byla vždy optimistka, ale v poslední době se mi to nedaří.

Krásné chvíle, kdy jsem byla mladá, šťastná a žila jsem pro rodinu, jsou nenávratně pryč. Děti vyrostly tak rychle a odešly z domu. Mám krásné vzpomínky na prožité roky. Svůj život nechci vzdát. Toužím ještě po porozumění, lásce a společném životě prožitém ve dvou.

V současné době je to mé zaměstnání, které mi dává smysl života. Ale pak přijdu domů a tam, mezi prázdnými stěnami, si intenzivně uvědomuji svoji samotu a velmi si přeji to změnit. Moje přítelkyně prostřednictvím vašich novin našla hodného partnera.

Vím, že je malá šance, ale chci ji využít. Hledám upřímného, hodného muže, který nehledá pouze pobavení, ale trvalý vztah. Jsem mírné povahy, ale mám ráda akční život. Což znamená stále něco podnikat – cestovat, trochu sport, příroda, zahrádka. Jsme zastáncem upřímného jednání a pravdivých tvrzení.

Chápu, že je pro každého z nás nesnadné opustit zažité zvyky. Jestli ale opravdu chceme najít partnera, pak každý musí projevit trochu tolerance. Moc bych si přála mít ještě někoho ráda.

Čtenářka od Svitav

Věřím v šanci

Před 16 lety jsem pochovala manžela, se kterým jsem byla 33 let. Po třech letech jsem si díky vám našla přítele, kterého mi po dvanácti krásných letech vzala zlá nemoc. Od té doby jsem sama a je mi smutno. Jsme vdova ve věku 67 let a nemám, s kým bych si upřímně popovídala. Hledám proto hodného přítele do 70 let k vážnému seznámení. Ráda čtu, chodím na procházky, ale samotnou mě to nebaví. Uvítala bych muže s autem, abychom se spolu ještě někam podívali. Není to však podmínkou. Hledám opravdovou a upřímnou lásku pro zbytek života, který mi zbývá, a věřím, že v tomto roce budu mít více štěstí. Samota je zlá a tíží.

Čtenářka z Vamberka

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Chcete napsat do Řádků důvěry?

Do řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na:
Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové,
nebo na e-mailovou adresu G.Capouskova@vlp.cz.
Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.