Náš tým budou podporovat nejen čeští fanoušci přímo v dějišti šampionátu, velká část národa zasedne k televizím doma nebo se vydá do svých „klubů" ke kolektivnímu fandění u velkých obrazovek či projekcí se sklenicí piva v ruce.
V Jablonném nad Orlicí mají fanoušci možnost sledovat vybrané zápasy v přímém přenosu na velkém plátně. A aby neseděli jen tak „na sucho", smí si vzít s sebou do kinosálu i občerstvení. Zatím se promítaly dva naše zápasy v základní skupině, a to duel se Švédskem a s Kanadou. „Je to poprvé, takže na každý přenos přišlo kolem dvaceti lidí. Uvidíme, kolik lidí dorazí na dnešní čtvrtfinále. Každopádně pokud postoupíme, budou přenosy pokračovat," slíbil šéf odboru kultury Libor Kačírek.
Už tradiční baštou kolektivního fandění je ústecký SportMusicClub, v němž se ke sledování sportovních přenosů schází početná „komunita". „Určitě vyhrajeme," věří jeden z provozovatelů klubu Pavel Toman. (daf, ký)

ANKETA: Jak vidíte šance našich hokejistů v utkání se Švýcary a na celém šampionátu?

ALEŠ ŘEHÁK,
Ústí n. O.
close zoom_in

„Jelikož si myslím, že jsme se rozjeli, mohlo by to se Švýcary dobře dopadnout. Jsem optimista. Když bude medaile, bude to supr. Vzkázal bych jim, ať hrají jako mančaft, když budou hrát jako posledně, dojdou daleko."

PAVLÍNA KOPÁČOVÁ
Ústí n. O.
close zoom_in

„Hokej trošku sleduju. Zápas se Švýcary asi neuvidím, do pěti hodin jsem v práci. Určitě jim přeju úspěch. Když postoupí, stoprocentně to budu sledovat, většinou se scházíme a fandíme v Popradu. "

VÍTEK PAVEL,
Hnátnice
close zoom_in

„Myslím, že by naši nad Švýcary mohli vyhrát, přál bych si to. Hokej budu sledovat doma v televizi s tátou. Přál bych našim na mistrovství medaili, i druhé, třetí místo by bylo dobré."

ROMAN DUŠEK,
Rviště
close zoom_in

„Nesleduji hokej, nejsem sportovně založený. Ani zítřejší zápas se Švýcary sledovat nebudu. Ale určitě bych našim hokejistům na mistrovství přál úspěch."
(ký, miš)