„Název pro naše oppidum zatím vybrán nebyl. Máme už ale jasno o názvu areálu, který nahradí stávající označení Keltský archeoskanzen Nasavrky, a tím bude nově Země Keltů. Snad již brzy vás seznámíme s prvními grafickými výstupy vycházejícími z této změny,“ uvedl za skanzenový tým a radu spolku Ondřej Vojtíšek, který také připojil stručný přehled větších akcí pro letošní rok.

Kromě Barbarských her nebo mimořádně navštěvovaného festivalu Lughnasad se v něm počítá například s realizací dětského hřiště, s rozsáhlou výsadbou stromů a keřů, s realizací zahrádek, políček, cest a oplocení, s premiérou filmu Allar, s větším počtem zvířátek a podobně.

„Předpokládáme rovněž další vývoj ve věci výstavby keltských objektů. Zde zatím naše cíle prozrazovat nebudu, abych něco nezakřikl. Každopádně se máte na co těšit. Budeme se snažit, abyste vždy v Zemi Keltů objevili něco nového,“ ujistil Ondřej Vojtíšek.

Skanzenový tým spolku Boii podle něj rozhodně není uzavřenou skupinou. „Má-li někdo chuť se přidat a pomoci nám, či se intenzivně zapojit, budeme rádi. Čím více hlav a rukou, tím rychleji půjde naše dílo kupředu,“ dodal Ondřej Vojtíšek.