Na zámku vystaví exotické ptactvo

Letohrad – Na zámku začne ve čtvrtek výstava letohradského Klubu chovatelů exotického ptactva. K vidění bude ve všech výstavních prostorách zámku do neděle. Jak Orlickému deníku sdělil tajemník klubu Zdeněk Tomka, výstava bude rozdělena na tři části. „V první části bude expozice velkých papoušků z Austrálie, Afriky a Jižní Ameriky, ve druhé části bude k vidění drobné exotické ptactvo a třetí část bude prodejní," uvedl chovatel. Expozici doplní kresby namalované na téma „papoušci očima dětí".

Nový rok přivítají společně ohňostrojem

Česká Třebová – V České Třebové budou lidé opět vítat nový rok na Starém náměstí. Od jedenácté večer bude na rynku hrát reprodukovaná hudba, po půlnoci bude odpálen ohňostroj. „Ohňostroj po půlnoci je tradice, ale říkal jsem si, zda by nestálo za úvahu uspořádat veřejnou anketu, zda jej lidé chtějí spíš o půlnoci na Silvestra nebo prvního ledna až se setmí. V některých městech se přiklonili k prvnímu lednu, protože silvestrovské oslavy jsou samy o sobě bouřlivé a ohňostroj může zaniknout ve všeobecné vřavě," konstatoval na téma ohňostroj českotřebovský starosta Jaroslav Zedník. Letos se však každopádně nic nezmění. Ohňostroj bude odpálen po půlnoci v prostoru u kašny po slavnostním přípitku starosty. Stejně jako v minulých letech budou mít lidé možnost si připít sektem prodávaným za zvýhodněnou cenu.

Veřejnost hodnotí „webovky" Žamberka

Žamberk – Město Žamberk zjišťuje, jaký názor mají uživatelé internetu na jeho webové stránky. Na webu proto informatici odstartovali malou anketu, která má zmapovat, jak jsou s nimi lidé spokojení. Zájemci mohou odpovědět na zadané otázky do 31. prosince.

Z čertů půjde živý oheň

Sopotnice – Rozsvěcet vánoční strom budou o víkendu i v Sopotnici. Program začne v areálu farské zahrady u kostela v neděli v 17 hodin. Diváci se mohou těšit nejen na vystoupení skupin, ale i závěrečný ohňostroj nebo živý oheň v dřevěných pilou vyřezávaných čertech z kmenů.