Rekonstrukce za zhruba 15 milionů korun je hotová a i betonový pruh směrem na Chrudim už má požadovanou tvrdost, takže se na něj od pondělí budou moci vrátit vozy městské hromadné dopravy. „Od 17. září bude zastávka Masarykovo náměstí obsluhována ve všech směrech bez omezení,“ potvrdila mluvčí Dopravního podniku města Pardubic (DPMP) Jitka Malinská.

I když rekonstrukce přinesla dopravnímu podniku a především cestujícím řadu problémů, její výsledek je podle ředitele DPMP Tomáše Pelikána pozitivní. „Jsme rádi za nové zástavky, místy už to bylo nebezpečné, obrubník se rozpadal a některé vozy ani nemohly zastavovat hned u hrany, protože by neotevřely dveře,“ popsal Pelikán.

Rekonstrukce, jež si vyžádala uzavírku vždy jednoho celého směru, podle Pelikána ukázala na to, jak je důležité, že na třídě Míru je trolejové vedení, které bylo mnohokrát kritizováno. „Bez toho bychom nedokázali odklon zajistit a jiné spojení tam neexistuje. A tolik autobusů, abychom jimi nahradili trolejbusy, nemáme,“ řekl Pelikán.

ZVYKAJÍ SI NA SEMAFOR
Na opravené silnici, kterou pokryl tišší povrch z nanovláken, si řidiči musí zvyknout i na nový semafor, jenž má zabránit živelnému přecházení chodců. „Měl jsem obavu, že ho budou chodci ignorovat, ale na začátku to bylo naopak. Řidiči aut jezdili i na červenou, na zelenou naopak stáli a pouštěli chodce. Je to ale jen otázka času, než se s tím srovnají. Když se dával semafor u Zelené brány, tak si na to také zvykli,“ uvedl ředitel dopravního podniku.