Trasy všech výprav byly „vlastnoručně" projety na tandemu. Výpravy lze absolvovat s naprosto běžným kolem i s „prckem" vzadu na sedačce, účast dětí na vlastním stroji na jednotlivých výpravách je potřeba individuelně zvážit s ohledem na jejich a vaše možnosti. Vzhledem k dynamickému „vývoji" v naší zemi nelze vyloučit, že některé z objektů, popisovaných v textu, tam v době vašeho příjezdu již nebudou.
Přejeme vám mnoho cyklooptimismu, dostatek lehkých převodů na jiné myšlenky a ať vás sedla tam vzadu dole příliš netlačí.

Mapa.

TÝNIŠTĚ – BĚLEČ  a zpět (53 km)
Dnešní výpravu, odehrávající se na cyklisticky přívětivém Královéhradecku, zahájíme v již osvědčeném Týništi nad Orlicí. Zaparkujeme nejlépe přímo na náměstí a po nezbytné kontrole zejména souřadnic GPS vyrazíme po červené tůristické resp. CT 4159 na západ, abychom po obezřetném překonání silně frekventované silnice I/11 napřímili své úsilí směrem na Albrechtice nad Orlicí.
Na jejich okraji odbočíme doleva a po CT 4158 budeme pokračovat do Nové Vsi a k Novoveskému rybníku. Kousek za jeho hrází odbočíme doprava a po CT se rozlehlými borovými lesy budeme ubírat až k hájovně a rozcestí Studená Voda, kde se dáme rovně a po chvíli dojedeme do Poběžovic u Holic, na jejichž okraji na rozcestí u Pomníku ukřižování odbočíme doleva a zadem po CT 181 a později po zelené tůristické dojedeme k hlavní silnici, na které odbočíme doleva a dojedeme k působivému arboretu ve Vysokém Chvojnu. U cedulníku U Vysokého Chvojna odbočíme ostře doleva a po CT 181 pojedeme nekonečnými borovými lesy stále rovně až do Bělečka. Uprostřed obce se zde nachází tzv. „Ranč Bělečko", zajímavý tím, že zde podávají špíz, vážící neuvěřitelných 300 gramů (tedy včetně talíře).
Stále po CT 181 a stále skrzeva hluboké borové lesy poputujeme dál a dále přes cedulníky Černá stráň, Sitovka, U dvou závor, Ve vlčích jamách a Lesní hřbitov až do Malšovic – MHD. Zde odbočíme ostře doprava a po CT 4197 či též Smiřické hrázi dojedeme až k cedulníku Stříbrný potok. A když už jsme tady, neopomeneme odbočit doleva prohlédnout si Stříbrný rybník, známé to hradecké rekreační místo.
Vrátíme se zpět a po CT 4197 budeme postupovat dále přes cedulník U Svinar, abychom na dalším rozcestí odbočili doprava a po CT 4196 resp. cestou Písečnicí se ubírali borovými lesy až k rozcestí s CT 4258. Zde odbočíme ostře doleva a po červené tůristické resp. CT 4258 budeme pokračovat k rybníku a cedulníku Výskyt  a dále pak k rozcestí s CT 4197. Zde odbočíme doleva a po CT 4197 postupně dorazíme do obce Běleč. Zde rozhodně neopomeneme navštívit věhlasnou hospůdku s pivovarem na návsi.
Z Bělče se po červené tůristické resp. CT 4259 vydáme na jihojihovýchod k cedulníku Bělečský mlýn, kde odbočíme doprava a stále po CT 4259 pojedeme kolem hájovny Kapounky až k rozcestí Kapounky, kde odbočíme doleva a po červené tůristické resp. CT 4258 pošlapeme k cedulníku Pod Marokánkou. Tam odbočíme doleva a za chvíli jsme na dalším velmi významném rozcestí Marokánka. Zde odbočíme doprava a po CT 4158 pojedeme a pojedeme, až dojedeme k rozcestí Přívratka, kde odbočíme doleva a po CT 4158 dojedeme k cedulníku Suté břehy. Ani zde neopustíme CT 4158, která nás širokým údolím Orlice dovede až do Borku, kde na křižovatce s hlavní silnicí odbočíme doleva a hned vzápětí můžeme provést drobné oddechnutí v hospůdce Na drahách.
A pak se již jen po CT 4159 pohodově přepravíme na týnišťské náměstí, provedeme nezbytné logistické úkony a můžeme se rozhlížet, kde uspořádat dnešní myšlenky a náměty, jejichž materiálním podkladem bude 53 ujetých kilometrů a pouhopouhých 227 nastoupaných výškových metřínků. A budeme-li se přitom chtít „paguljáť v parke", není problém, v Týništi nad Orlicí na rozdíl od jiných měst městský park zatím ještě mají.

Písák u Bělče.

Písák u Bělče.