Během Svatováclavského jarmarku v hlineckém Betlémě dojde například na vystoupení šermířů a folklorních souborů, při Svatováclavském jeřabinobraní v Trhové Kamenici se příchozí mohou těšit třeba na koncert, dobový průvod nebo na opékané prase, pivo, víno a produkty z jeřabin.

ArchiMyšl láká na pestrý program

Litomyšl - Již pošesté zve Smetanovo město na nevšední oslavu Světového dne architektury, který se slaví 1. října. Tentokrát bude hlavním tématem „význam městského architekta.“ Toto téma nebylo zvoleno náhodou. Jedná se o poděkování architektce Zdeňce Vydrové za čtvrt století práce pro Litomyšl. Na návštěvníky města čeká v rámci akce řada besed, komentovaných procházek či projížděk, ale také první Městský swingový ples v teniskách. Maraton akcí začíná v pátek 29. září a končí v pondělí 2. října.

Zlatá přilba ovládne město

Pardubice - O nadcházejícím víkendu se opět rozezní motory plochodrážních speciálů na stadionu ve Svítkově - a nebude se jednat „jen“ o extraligu či mistrovství republiky, ale o slavnou, mezinárodní Zlatou přilbu. Tradice závodu sahá do roku 1929, kdy se uskutečnil na travnaté dráze pardubického dostihového závodiště první ročník. Od roku 1964 je soutěž pořádána na škvárové dráze plochodrážního stadionu ve Svítkově. Pardubická dráha je specifická svou délkou i šířkou.