Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v České Třebové potřebnou opravu mostu na silnici I/14, která potrvá až do října.V první a třetí fázi bude provoz veden po volné části mostu, ve druhé se bude jezdit po mostním provizoriu. Dopravu řídí semafory.

Dlouhá Třebová: dvě uzavírky

Uzavírka a objížďka v Dlouhé Třebové kvůli budování kanalizace.
Jen o pár kilometrů dál byl ve stejný den uzavřen úsek od vjezdu do Dlouhé Třebové ke kostelu. Dva týdny budou auta i autobusy jezdit objízdnou trasou po místních komunikacích, provoz je řízen světelnou signalizací. „Dojde k přemístění autobusové zastávky Dlouhá Třebová, Jednota o sedmdesát metrů směrem na Českou Třebovou. Na náhradní zastávce je umístěn přenosný označník zastávky. Odtud pojedou autobusy po objízdné trase po místních komunikacích ulicemi K Nádraží a Na Placi. Obsluhy dalších zastávek v obci Dlouhá Třebová se uzavírka nedotkne. Předpokládané zpoždění bude do pěti minut," uvedl personální ředitel Icom Transport Petr Palovčík.
Jak upozornil starosta Jaroslav Kašpar, na tuto uzavírku, jež je plánována do 14. dubna, ihned naváže další kvůli budování příčných přípojek kanalizace. „Objížďka povede po silnici I/14 se zastávkou u Vaňků a U tří mostů. Plánována je na dva, maximálně tři týdny," informoval starosta a dodal: „Neustále jsme ujišťováni, že kanalizace bude dokončena do konce roku. Na dolním konci obce zbývá jen několik lokalit, v září bychom chtěli od kostela směrem na Ústí asfaltovat."

Žamberk: přechody budou bezpečnější

V polovině dubna budou zahájeny Ředitelstvím silnic a dálnic na Masarykově náměstí v Žamberku stavební práce na úpravě obou přechodů pro chodce přes silnici I/11. Omezení u přechodů nejprve pocítí chodci, v termínu od 20. do 21. dubna, který může nepřízeň počasí o týden posunout, bude úplně uzavřena silnice I/11. Objízdná trasa pro tranzitní dopravu je navržena objížďkou přes Rokytnici v Orlických horách.

Řidiči, pozor!

Česká Třebová – oprava mostu
I. etapa: 2. 4. – 15. 5. částečná uzavírka – doprava vedena po volné části mostu
II. etapa: 16. 5. – 6. 9. úplná uzavírka – objízdná trasa po mostním provizoriu
III. etapa: 7. 9. – 15. 10. částečná uzavírka – doprava vedena po volné části mostu
Dlouhá Třebová – kanalizace
2. 4. – 14. 4. objízdná trasa ulicemi K Nádraží, Na Placi
15. 4. – 28. 4. (nebo 5. 5.) objízdná trasa po I/14
Žamberk – úprava přechodů
od 15. 4. omezení pohybu chodců u obou přechodů na Masarykově náměstí
20. – 21. 4. (nebo 27. – 28. 4.) úplná uzavírka silnice č. I/11