Už ve středu mohli zájemci zamířit do Valdštejnského paláce v Praze, kde je vernisáž výstavy Moravské Athény a Ladislav Velen ze Žerotína. Ukázka toho, jak se žilo v 16. a 17. století byla obohacena o předměty se vztahem k Moravské Třebové i od jiných muzeí a galerií. „Výstava v Senátu měla obrovský úspěch,“ okomentoval starosta města Miloš Izák. Pracovníci moravskotřebovského muzea navíc připravují naučnou stezku po místních objektech spjatých v minulosti i současnosti se vzděláváním ve městě.

Program Sobota
10.00 – 12.00 Kejklování na dvorečku
14.00 – 16.30 Kejkle a kratochvíle s dobovým jarmarkem
17.00 – Michal Nesvadba
18.30 – Veselá trojka
20.00 – Vaťák
22.00 – Slza
23.30 – Elán revival
Neděle
19.00 – Violoncellista Josef Klíč a herej Jan Hájek v komponovaném pořadu ve dvoraně muzea

Do města zamířili partnerské delegace. Hosté ze Slovenska, Německa a Nizozemí přivezli i ukázky ze svých národních kultur, které prezentovali v pátek odpoledne. ,,Bohatým programem jsme chtěli přilákat co nejvíce lidí. Jsme rádi, že přijeli naši přátelé z partnerských měst,“ dodal starosta Izák.

Na hlavní program se návštěvníci mohou těšit v sobotu. Kromě zmíněných hudebních vystoupení jsou v rozvrhu oslav také kejkle a kratochvíle s dobovým jarmarkem. Akce ale neprobíhají jen na náměstí. Pro děti je naplánovaný jeden z tradičních dvorečků. Nuda nebude ani na zámku, kde jsou dnes od půl desáté noční prohlídky.

(rak, pš)