Řidiči v Chrudimi by časem měli mít možnost hradit jednorázové parkovací poplatky i jinak než pouze v hotovosti.

„Ano, zvažujeme různé varianty. Mohlo by jít o úhrady platebními kartami, přes SMSky nebo prostřednictvím aplikací na mobilních telefonech," sdělil Petr Kopecký, vedoucí odboru územního plánu a regionálního rozvoje. Podle jeho slov je rozšíření nabídky reálné už na podzim letošního roku.

Možnost bezhotovostního placení by pro řidiče znamenala větší pohodlí. A to nejen proto, že každý u sebe vždy nemusí mít potřebné mince.

„Představte si třeba schůzku, která se protáhne. Dnes se musíte k autu vrátit a opět zaplatit parkovací poplatek, ale při úhradě přes mobilní aplikaci by bylo možné si parkování snadno prodloužit na dálku," uvádí příklad Petr Kopecký.

Jak by potom fungovala kontrola? „Systém by byl nastaven tak, že by se v něm každá taková platba ihned zaznamenala. Když si pak espézetku zaparkovaného auta vyfotí městský strážník mobilem s příslušnou aplikací, hned vidí, zda a do kolika hodin bylo zaplaceno," vysvětluje Petr Kopecký. Možnost úhrady v hotovosti by ale podle něj samozřejmě nadále zůstala zachována.

Všechny zvažované systémy teď budou odborně prodiskutovány na úrovni městského úřadu, Technických služeb Chrudim i městské policie.

„Do konce května chceme předložit konkrétní řešení politickému vedení města a někdy na podzim či na konci tohoto roku by bylo možné vybrané řešení realizovat," uzavřel Petr Kopecký.