Do volebních místností už tradičně mezi prvními přicházelo poměrně hodně seniorů a také lidí, kteří se chystali odjet na prodloužený sváteční víkend. Volební komise čekal v prvních chvílích voleb na některých místech nápor. 
Prvním voličem, který vzal za kliku dveří volební místnosti ústeckého okrsku č. 1 v Galerii pod radnicí, byla osmdesátiletá Věra Červinková. „Volím doleva, od voleb ale žádnou velkou změnu nečekám. Peníze nejsou, tak stejně nic nenadělají," prohlásila s tím, že volit chodí celý život, vynechala jen jednou.
Orlickoústecko je okresem, který má tradičně vysokou volební účast. V posledních parlamentních volbách v roce 2010 u nás hlasovalo 67,09 procenta oprávněných voličů, což bylo jak nad celorepublikovým, tak i celokrajským průměrem. Ve volbách se tehdy také výrazně projevil fenomén „kroužkování". To posunulo některé kandidáty ze zadních pozic kandidátek do parlamentních lavic. Psalo se o tom, že voliči „vykroužkovali poslanecké dinosaury."
Mimořádné volby v sobotu druhým dnem, volební místnosti se uzavřou ve 14 hodin. Výsledky voleb bychom měli znát v sobotu večer.