„Moc dobře si vzpomínám na MDŽ. Byla jsem malá holka a ve škole jsme vyráběli srdíčko pro maminku. Když jsem šla domů, stavila jsem se v květinářství, tehdy bylo nejlepší v hotelu Bohemia. Koupila jsem jeden karafiát mamce, a ta vždycky měla velkou radost,“ vzpomíná dnes pětapadesátiletá Chrudimačka Eva. Při dotazu na tatínka se usmívá: „No ano, chlapi to měli jinak – táta se v práci většinou dost opil.“

Nejhezčí dárek k MDŽ dostala před lety paní Vlasta. „Narodila se mi dcera Verunka. Dnes je jí pětatřicet a pravidelně od ní dostávám 8. března kytičku,“ říká Vlasta.

Čtyřicetiletý Petr nevynechal jediný rok – vždycky své mamince a nyní i manželce dává k MDŽ květinu. „Nemyslím si, že by to byl nějaký přežitek z doby totality. Prostě chci své nejbližší obdarovat,“ usmívá se.

V pátek se v chrudimském Muzeu uskuteční Jarní ples Centra sociálních služeb a pomoci Chrudim. „Bude se konat bezprostředně po svátku Mezinárodního dne žen, proto každá žena dostane malou pozornost a v duchu jara a MDŽ se ponese i výzdoba tanečního sálu,“ řekla včera ředitelka centra Marta Menšíková. V Domově seniorů Drachtinka v Hlinsku se u příležitosti svátku žen bude konat malé posezení s občerstvením a hudbou. „Ženy rády vzpomínají na tehdejší oslavy,“ poznamenala s úsměvem ředitelka Eva Holečková.