Lyžařská střediska v Krkonoších a Orlických horách jsou sice stále otevřená, čelí však úbytku zájmu lyžařů a mnohá již i kvůli úbytku sněhu omezila provoz. Lyžovat by se mělo maximálně do Velikonoc; pokud to počasí dovolí.

I na sjezdovkách v Krkonoších leží sice ještě stále 10 až 80 centimetrů sněhu, při současných teplotách nad nulou je však mokrý. Na hřebenech Krkonoš leží kolem 80 centimetrů sněhu a stále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové stupnice. Po řadě slunečných dnů byla včera na hřebenech silná mlha a pršelo.

Ve SkiResortu Černá hora – Pec pod Sněžkou – Velká Úpa mají lyžaři stále k dispozici kolem 25 kilometrů sjezdovek. „Běžecké tratě budou o víkendu upravené v okolí Černé hory a Pece pod Sněžkou," řekl šéf SkiResortu Petr Hynek. Již mimo provoz je sáňkařská cesta na Černé hoře, skibusové linky nejezdí a provoz ukončilo i spojení rolbami z Černé hory do Pece pod Sněžkou.

Ve Špindlerově Mlýně jsou v provozu areály Svatý Petr, Hromovka, Medvědín a Stoh.  V Krkonoších se ještě lyžuje v Herlíkovicích, v Mladých Bukách a v Malé Úpě.

V Orlických horách jsou v provozu střediska Deštné a Říčky. V Deštném je již otevřen pouze hlavní areál Marta I se sedačkovou lanovkou. Říčky hlásí na sjezdovkách až 80 centimetrů sněhu. „Sněhu je zatím dostatek a díky tomu máme otevřeny a upraveny všechny sjezdové tratě," uvedli vlekaři z Říček. Na hřebeni Orlických hor leží asi 45 centimetrů mokrého sněhu.

Provoz omezuje i středisko v Dolní Moravě na Orlickoústecku. „Všechny sjezdovky jsou stále pokryté dostatečnou vrstvou sněhu a díky nočním mrazíkům drží pevné a rovné až do odpoledne," uvedli provozovatel.

Téměř bez omezení zatím funguje areál v Červené Vodě na Orlickoústecku. V provozu jsou obě velké sjezdovky Mlýnická a Heroltická s lanovou dráhou, celková délka tratí dosahuje 4,7 kilometru. V sousedních Čenkovicích se lyžuje jen na dvou nejdelších sjezdovkách. Sněhu je tam 40 až 90 centimetrů. Mnohé další areály v regionu ale už sezonu ukončily.