Naše finalistka z Dolní Dobrouče tedy v soutěži vybojovala jednu stříbrnou a jednu „bramborovou" medaili. Stala se tak vlastně i celkově druhou nejúspěšnější ú- častnicí reality show. To je výsledek, který sama rozhodně nečekala, jak se přiznala ještě před tím, než odcestovala na poslední pobyt do wellness resortu Svatá Kateřina.

I třetí pobyt si finalistky užívaly

„Třetí pobyt ve Svaté Kateřině jsme si opět společně užívaly, všichni se nám ohromně věnovali. Navíc jsme byly ve wellness resortu ještě den navíc, jednu noc jsme si samy rády připlatily. Stihly jsme výlet, byly jsme se podívat v Červené Lhotě a taky v Jindřichově Hradci na zámku. A večer jsme dokonce byly i na diskotéce. Dovolily jsme si i víno, i když by to asi před vážením nemělo být," svěřila se sympatická osmačtyřicetiletá žena, která pracuje jako elektromechanička v letohradské firmě OEZ.

Celkem „zmizelo" přes deset kilo

Pro hodnocení odborníky byl hodně zásadní moment vážení a měření poměru svaloviny a tuku v těle. A Lenka Vágnerové opět zabodovala. „S napětím jsem sledovala, na které hodnotě se přístroj zastaví. A dopadlo to dobře. Svalovina zůstala, celkový úbytek váhy dělal 10,6 kilogramu, takže jsem si opravdu splnila to, co jsem chtěla. Tuku zásadně ubylo. Něco sice ještě zůstává, ale rozhodně je to lepší. Pan doktor mě opět chválil."
Lenka Vágnerová na finále soutěže Fit s Deníkem.
Obdivuhodný výsledek Lenky Vágnerové, který odborná porota ocenila druhým místem, byl podložený obrovskou pílí a vůlí, s níž naše finalistka bezmála tři měsíce cvičila, plavala, věnovala se chůzi s holemi a občas, pokud to počasí dovolilo, i jízdě na kole. Velkou roli hrál samozřejmě také jídelníček, který pravidelně konzultovala s dietologem. „Měla jsem docela dobrý pocit z toho, že jsme v odborném hodnocení dopadly s Boženkou Vyšatovou lépe než mladší děvčata. Když už má člověk nějaký věk, jdou kila dolů přece jen hůř. Musím ale říct, že jsme nebyly žádné soupeřky, vzájemně jsme si přály úspěch. A myslím si, že i výsledek je spravedlivý. Chci také poděkovat všem, kdo mi poslali v hlasování čtenářů ´esemesku´, dostala jsem jich sto osmnáct, a to rozhodně není málo, jsem za ně moc vděčná. Ta podpora člověka těší," doplnila.

S hubnutím ještě nechce skončit

Ve Svaté Kateřině byly finalistky doslova v jednom kole. „Vážení a měření u pana doktora, kosmetika, focení, trenérka, bylo to docela náročné, čas byl nabitý činnostmi. Ale stihla jsem i koně, prostě jsem chtěla vyzkoušet všechno. Vyhlašování bylo příjemné, stále vládla hezká atmosféra. A když jsme odjížděly a loučily se, byly jsme docela odvázané. Na to všechno se bude hezky vzpomínat," říká Lenka Vágnerová.
Jak dodává, minulé tři měsíce rozhodně stály za to: „Jsem moc ráda, že jsem tenkrát poslouchala rádio, slyšela výzvu a přihlásila se. A všechno si prožila a užila. Když jsem začínala, měla jsem dvacet kilo nadváhy, teď mám podle přístroje 9,7 kilo nadváhy, to je určitě slušné."
Redakci samozřejmě zajímalo, zda paní Lenka ve svém úsilí hubnout nepoleví. „Teď mám 84 kilo. Podle přístroje bych měla mít ideální váhu 74. To bych asi chtěla zkusit, dám si na to ale nejspíš delší čas. Domlouvaly jsme se i na převážení, že bychom do Svaté Kateřiny opět zajely. Do září bych chtěla těch deset kilo shodit, uvidím, zda se to povede," prozradila naše finalistka svůj další cíl.
My jí samozřejmě budeme dál držet palce. A určitě u jejího dalšího hubnutí chceme být. I když teď ji asi necháme na chvilku vydechnout.