Dlouhé kolony na příjezdu do Svitav jsou minulostí. Oprava pětatřicítky mezi Gajerem a svitavským Lačnovem končí. Silničáři obnovili povrch frekventovaného tahu v délce přes sedm kilometrů.

Novinkou je při výjezdu z Lačnova kruhový objezd, který má usnadnit vjezd z vedlejších cest a zajistit bezpečnější průjezd křižovatkou. Vytvořen je z plastových dílců červené a bílé barvy. Otázka je, jak dlouho tam vydrží.

„On tam dlouho nebude, na to stačí jeden náklaďák,“ podotkl Tomáš Ettl.

Ale tak snadné to zase nebude. Konstrukční prvky křižovatky jsou sice z plastu, ale mají výplň pro zatížení a jsou také propojené, aby nedošlo k samovolnému pohybu.

Psali jsme:

Na druhou stranu řidiči si oddychli, že výjezd z Lačnova na silnici I/35 už není takový adrenalin jako dřív. „Jedině dobře, že tam udělali kruháč. Byla to dost nebezpečná křižovatka,“ dodal Lukáš Pešta. A má pravdu, na křižovatce se stalo v minulých letech několik smrtelných nehod.

„Technická úprava křižovatky silnic I/43 a I/35 byla navržena z podnětu města Svitavy, obce Opatovec a na základě jednání s Policií České republiky z hlediska bezpečnosti a plynulosti dopravy v tomto místě,“ popsala mluvčí Svitav Kateřina Kotasová.

Kruhový objezd tam ale není navždy, jde pouze o dočasné řešení složité dopravní situace. Jakmile bude hotový obchvat Svitav, jehož součástí je i velká okružní křižovatka směrem na Opatov a nájezdy na budoucí dálnici D35, tento „lego“ kruhový objezd zřejmě zase zmizí.

Zatímco kolony ve směru na Litomyšl jsou minulostí, řidiči s nimi musí pro změnu počítat při cestě ze Svitav do Poličky.

„V pondělí začaly práce na silnici I/34 při vjezdu do Svitav ve směru od Poličky. V úseku silničáři opravují živičný kryt vozovky. Postupně vždy dojde k uzavření jednoho z jízdních pruhů a provoz bude řízen kyvadlově pracovníky stavby nebo semafory,“ uzavřela Kotasová. Rekonstrukce má skončit 31. října.