„Mně se hrozně líbí myšlenka, že stejnou věc koná ve stejnou chvíli mnoho lidí po celé republice. V tom je ta síla, to je ta synergie, která nám chybí," chválila akci regionálního Deníku a Rádia Impuls starostka Stanislava Švarcová.

Generační mix

Na farní zahradě se sešlo mnoho generací, skupinka seniorek dorazila z vánoční oslavy v klubu důchodců, přišly maminky s dětmi, skupinky přátel i manželské páry. Ti všichni si chtěli vychutnat vánoční atmosféru, poslechnout si koncert kapely PPS a společně si zazpívat koledy.
„Přilákala mě sem hlavně ta hudba, koledy a společenství lidí. Chodím i na všechny víkendové adventní akce na zámek, na ty se těším, potkám se tam se všemi známými," svěřila se Irena Krejčí, která chválila celý program lanškrounského adventu. „Jsem ráda, že si s ostatními můžu koledy zazpívat a hlavně že mám text, je jich totiž spousta variant, ale tady se sejdeme na jednom, zpěvníčky jsou výborný nápad," dodala.
Zpěváci chválili nejen myšlenku akce Česko zpívá koledy, ale i našeho hostitele, populárního faráře Zbigniewa Czendlika, který zkrátka umí uspořádat příjemné akce… a navíc vlastnoručně odhrnul sníh z trávníku před pódiem.

Za rok?

„Je vánoční čas, lidi mají být spolu, je to moc hezké. Myšlenka, aby se lidi sešli a zazpívali si, se nám moc zalíbila," přidal další pochvalu Standa Celý, který si přišel zazpívat s Hanou Krejčíkovou. „Je to dobrá věc, mělo by se v tom pokračovat a příště by mělo přijít ještě víc lidí," shrnula své dojmy po zpívání Ludmila Lázničková, když šla s manželem Jiřím pro svařák.

Zde si prohlédnětě fotogalerii.