Doktor Radosta z populární české komedie Kulový blesk by měl radost. V Pardubické nemocnici dochází v těchto dnech ke stěhování některých oddělení do zbrusu nového Multioborového pavilonu. Pro pacienty to sice v současnosti znamená mírné komplikace, po přestěhování se jim ale dostane mnohem většího komfortu, než ve starých budovách.

Stěhování se týká stomatochirurgie, infekčního a plicního oddělení. Veškerý provoz infekčního oddělení, tzn. ambulance, poradny i lůžková část, je od středy již přesunut do nového pavilonu.

Jen akutní stavy

„Ambulantní provoz byl dosud omezen na akutní stavy. Naplno se vše rozběhne od začátku tohoto týdne," uvedl primář infekčního oddělení Petr Knížek. Jen akutní stavy ošetřují v těchto dnech také lékaři na plicním oddělení Pardubické nemocnice.

„Vlastní stěhování plicního oddělení do Multioborového pavilonu se odehraje v úterý 28. a ve středu 29. dubna, kdy bude provoz ambulance omezen na minimum na neodkladné stavy. Příjmy pacientů k hospitalizaci v těchto dvou dnech bude zajišťovat interní oddělení," vysvětlil mluvčí nemocnice Dušan Korel.

Prosí o toleranci

Od čtvrtka už bude oddělení fungovat v nových prostorách. „Zpočátku prosíme o toleranci a vstřícnost, než se činnost oddělení v novém prostředí rozběhne na požadovanou úroveň," požádal primář plicního oddělení Vladimír Molnár. Multioborový pavilon je největší veřejnou investicí do nemocničního zařízení v krajském městě za posledních deset let. Stavbu a vybavení v celkové hodnotě 189 milionů z podstatné části financovala Evropská unie.