Raba totiž v pondělí v šest hodin ráno zahájil v přímém přenosu na facebooku první z jednadvaceti společných meditací spočívajících v hlubokém dýchání. Tvrdí, že číslo 21 má magickou moc a není náhoda, že tak dlouho mají trvat mimořádná protiepidemická opatření.

„Je to mystické číslo. Od 1. března začala platit další opatření, měla by skončit po 21 dnech. A 21. března začíná jaro. Když jsem si toto uvědomil, pochopil jsem, že právě nyní nastal správný čas učinit důležité změny,“ vysvětluje Josef Raba.

O síle jednadvacítky mu vyprávěl Karel Janeček, miliardář a geniální matematik, se kterým se Raba setkal vloni v Jeruzalémě.

Zasít semínko radosti

Jako otec dvou dcer na distanční výuce se musí otáčet, aby uživil rodinu. Hospůdka na choltickém hřišti je uzavřená, ale náklady se platit musí. Josef Raba je naštěstí zaměstnán jako kuchař v místní škole. Když před pěti lety opustil zámeckou restauraci v Cholticích, kde účinkoval ve dvou dílech Pohlreichova pořadu Ano, šéfe!, začal na sobě pracovat. „Změnil jsem myšlení, začal se otužovat, meditovat, shodil jsem třicet kilo nadváhy. Uvědomil jsem si, že je třeba víc se věnovat dětem, rodině. Myslím, že to stojí za vyzkoušení i ostatním lidem. Nemá cenu nadávat, smutnit se a rozčilovat. Je čas se posunout dál,“ míní Raba.

Právě tyto důvody ho vedly k uspořádání výzvy pro všechny lidi, kteří chtějí koronavirovou dobu přečkat ve fyzické a duševní síle. Každodenní přímý přenos na facebooku jim ukazuje, jak mají správně dýchat podle metody Wima Hofa z Holandska, otužovat se studenou sprchou a držet jednou týdně půst. „Mám radost, že se objevilo opravdu hodně sledujících – viděly to už čtyři tisíce lidí a toto číslo stále stoupá. Mám velkou podporu těch, kteří pochopili, že teď nelze žít jen zklamáním a zoufalstvím, ale je třeba v sobě zasít semínko radosti,“ uzavírá Raba.