Zahrajte si 
na kůrovce

I když je jubileu věnována řada akcí během roku, těžištěm oslav se stane právě pátek. Dnešní program, na který je všude vstup zdarma, začíná již dopoledne před zámkem. Děti si s rodiči vyzkoušejí hry, které navazují na projekty, jež ochranáři Krkonoš organizují. Připraveny jsou proto například hry na kůrovce, o vstávání vstavačů, hry s parohy či ptáčky.

Odpolední program se  přesune opět do zahrady za čtyřmi historickými domky. Ve 14.15 hodin tam vystoupí Špindleráček, po divadelním představení pro děti se příznivci děl Marie Kubátové mohou těšit na křest její knížky O Krakonošovi, skřítcích a zahrádce blízko nebe. Začne v 16.45 hodin a po něm ještě vystoupí skupina Satori Poniklá. Zahradu ozdobí řezbářská nebo výtvarná dílna, fotografická slideshow Staré a nové Vrchlabí,  tvůrci ukážou, jak se zdobí perníčky či boleslavská keramika.

Večer se na náměstí T. G. Masaryka od 19 hodin koná narozeninový koncert.  Kromě Lenky Dusilové a Dana Bárty si v něm zahrají i kapely The Tap Tap a Cémur  Šámur v Kufru.