Ochránci přírody pořádají fotosoutěž

Česká Třebová – Český svaz ochránců přírody Podorlicko vyhlásil fotografickou soutěž na téma Příroda hor. Soutěžit se bude ve třech věkových kategoriích a dvou druhových kategoriích, zvlášť se budou hodnotit fotografie černobílé a barevné. Požadavkem je, aby byly ve formátu minimálně 15 krát 20 centimetrů nebo větší, pouze na fotopapíře. Soutěž má uzávěrku 30. října. Zájemci mohou své soutěžní příspěvky přinést Haně Grundové do českotřebovského gymnázia, nebo je poslat poštou na adresu H. Grundová, Jiráskova 896, Česká Třebová 560 02. Vyhlášení vítězů spojené s výstavou oceněných fotografií je plánováno na 17. listopadu do Ekocentra Podorlicko. Dotazy  k fotosoutěži mohou zájemci poslat na e-mail freoni@atlas.cz.

Alou Vivat zve na festival smíšených sborů

Ústí n. O. – V sobotu se v sále zdejší „zušky" uskuteční již osmý festival smíšených pěveckých sborů. Jeho pořadatelem bude pěvecký sbor Alou Vivat, který touto akcí zahájí svoji dvanáctou sezonu. Hostem festivalu bude chrámový sbor ze Zašové, v Ústí se představí již podruhé. Program, na který jsou zváni všichni příznivci sborového zpěvu, začne v 18 hodin.

Při výlovu rybníka zavoní smažený kapr

Vrchovina – Chcete si v předstihu zajistit kapra na štědrovečerní stůl? Možnost máte tuto sobotu při výlovu rybníka Vrchovina poblíž obce Skořenice. Začne v osm ráno, rybáři budou přijímat objednávky na vánočního kapra a prodávat ryby přímo na hrázi. Mezi občerstvením nemá chybět smažený kapr, během výlovu zahraje Choceňačka.