Tým 3 Rakušanů, 1 Němce a 2 Východočechů – Martina Komára a Elišky Csakany – se v sobotu z větší části sešel ve Vídni, chyběl pouze německý jezdec Niklas, který se připojil až v Istanbulu. Na Kypru se pak výprava sešla v plném počtu i s podpůrným týmem v čele s Frankem, místním nadšencem, který je iniciátor a hlava celého podniku.

Dnešní sobota je den příprav. Každý z jezdců si chystá krabici s osobními věcmi, jako jsou boty, oblečení, náhradní součástky a další drobnosti. Elišce, jediné ženě štafety, je potřeba namontovat zadní brzdu na koloběžku. Kromě stoupání čeká výpravu i klesání, a to také prudké. Další brzdný prvek se tedy bude hodit.

Ladí se poslední detaily itineráře celé akce a plánování zastávek. Jede se po minutách a započítává se i počasí, stav a profil trati. Domlouvá se komunikace s podpůrným týmem, výměna kola musí být jak v depu Formule 1, protože časový rozpočet je napjatý.

Důležitou roli měl Frank ze Side Tour, který zprostředkoval kontakt s úřady a policií, dvojitý přechod hranic se díky němu snad obejde bez ztráty času a členů týmu. Se závodníky jede doprovod v autě, ze kterého povedeme i on-line reportáž. Sledujte ji s námi. Už od soboty budeme na místě sledovat přípravy a v neděli jízdu.

Informace najdete na: www.pardubicky.denik.cz/kypr.