Přesto na trasy pro pěší i cyklisty ze tří míst – Sopotnice, Žampachu a Potštejna – vyrazilo 2848 turistů, z nichž bylo 230 cyklistů. „Děkujeme všem za účast, byli jste super," vzkázali účastníkům organizátoři z Klubu českých turistů Sopotnice.
I přes nepřízeň počasí vládla v „základních táborech" pohoda a turisté byli spokojení. „Nemám moc rád organizovanou turistiku, ale tenhle pochod je dobrý," pochvaloval si akci Petr Kodytek, který do rodných východních Čech přijel z Prahy, aby šel padesátikilometrovou trasu. Pravidelnými účastníky cykloakce jsou manželé Vojtíškovi z Chocně. „Účastníme se pravidelně, manželka je ze Sopotnice, takže ta mě na to zlákala," prozradil s úsměvem pan Jindřich.
Sopotničtí pořadatelé znají klíč k úspěchu. „Úspěch akce spočívá ve vhodném výběru termínu a tras. Léta letoucí pochody pořádáme na začátku května, kdy rozkvétá jarní vegetace. Atraktivní trasy vedou po známých hradech, Potštejn, Litice, Žampach, na padesátce se navíc přidává Lanšperk, a okolím Divoké Orlice. A jako pořadatelé nic nepodceňujeme a snažíme se o maximální kvalitu a spokojenost účastníků," vysvětlil Josef Diblík. Nasazení pořadatelů je obrovské, devatenáct členů KČT musí sehnat na zajištění akce až stovku dobrovolníků. K dobré pohodě přispělo i občerstvení, hudební doprovod nebo možnost vyhrát let helikoptérou. Letošní novinkou byla čtrnáctikilometrová běžecká trasa, jež do Sopotnice vedla z Potštejna.