Sběrné tašky

„Lidé se se sbírkou teprve seznamují, zájem ještě není nijak velký, ale víčka se už objevují," hodnotí první dny sbírky personální ředitel Icom transport Petr Palovčík a pokračuje: „Chceme rodině pomoci s nákupem kočárku a úhradou rehabilitačního pobytu, odhadováno je to na částku asi sto tisíc korun." Řidiči sbírku přijali vstřícně. „Hledali jsme řešení tak, abychom řidiče nezatěžovali, protože musí dodržet jízdní řád a jakákoli povinnost navíc by je mohla zdržovat, proto jsou v autobusech sběrné tašky," vysvětlil Petr Palovčík.
Sbírka pro Davídka, jejímiž organizátory jsou Hitrádio Vysočina a sdružení Konto bariéry 77, slučuje finanční dary a víčka od pet lahví, která budou následně prodána do sběrny a výtěžek vložen na sbírkové konto. K rozhodnutí podpořit sbírku dodává Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ČSAD Ústí nad Orlicí: „O osudu nemocného Davídka jsme se dozvěděli z rádia. Kontaktní místa na sběr víček mohou být pro některé lidi poměrně těžko dostupná. Řekli jsme si, že lidem cestu k pomoci usnadníme a Davídkovi pomůžeme." Více jak osm set linkových autobusů jezdí takřka po celé České republice a jsou proto dostupné pro mnoho lidí. Kdo se rozhodne sbírku podpořit, může tak učinit cestou do práce, do školy či za zábavou. Kateřina Kratochvílová dodává: „Je jedno, jestli cestující donese jedno víčko od minerálky, kterou vypil ke snídani, nebo zapojí kolegy v práci a při cestě domů donese do autobusu plnou tašku. Hlavním cílem je sebrat víček co nejvíc."

Podpořte bojovníka

Davídkovi, který s rodinou žije ve středních Čechách, je 17 měsíců, sám nedokáže sedět, neleze, nepřetáčí se, nechodí a trápí ho každodenní vysilující zvracení, které ho brzdí v mnoha věcech. Davídek bojuje ze všech sil, pomoci mu nyní můžete i vy. (miš, rz)