Zároveň by rádi od města získali finanční podporu. „Je škoda budovat muzeum pod pasáží na třídě Míru, když je tu Larischova vila spojená s heydrichiádou. Zkusíme navrhnout, zda by město přispívalo na činnost muzea a třeba si jej pronajalo, v pasáži by to muselo být podobné," řekl předseda sdružení za záchranu Zámečku Tomáš Novotný.

Události z roku 1942 připomíná veřejně přístupný památník. V Pardubicích Němci zastřelili 194 lidí. Od loňska vilu z 19. století vlastní společnost DDVS Partners, která obchoduje s vínem. Budova je ve velmi špatném stavu. Firma je údajně vstřícná k tomu, aby kromě komerčních prostor poskytla zázemí i muzeu.

„Rád se sejdu s panem Novotným i zástupci DDVS Partners. Můžeme si poslechnout, jaké mají záměry. Mě jen zaráží, že tam chtějí udělat sklad vína a zároveň muzeum, ale když to půjde skloubit, proč ne. Je trochu nešťastné, že tento objekt nevlastní veřejná instituce," poznamenal náměstek pardubické primátorky František Brendl.

Pardubice i kraj jednaly s původním majitelem, společností Foxconn, o koupi, nakonec se nedomluvili. Nabízená cena byla prý pět milionů korun. Samosprávy od projektu nakonec ustoupily, protože by opravy podle jejich odhadů stály až 100 milionů korun.

Podle tvrzení nového vlastníka vily by šlo městskou kulturní památku opravit asi za 50 milionů korun.
Muzeum heydrichiády město předběžně zařadilo na seznam evropských projektů a možnost jeho zřízení v Larischově vile zatím odložilo.
Vhodné prostory radnice navrhla ve sklepeních pod pasáží nebo pod informačním centrem u Zelené brány. Náklady mohou být do deseti milionů korun.