„Přiznám se, že jsem byl mimo, takže se teprve s celou věcí seznamuji. Něco se ale rozhodně musí stát. Buďto policie přestřelila, a v tom případě myslím smrtelně vážně, že by měl být Útvar pro odhalování organizovaného zločinu rozprášený, a to do posledního člověka. Anebo je to pravda, a pak se musí stát něco s ODS. O tom, co by to mělo být, mi ale nepřísluší hovořit, žádnou roli při rozhodování už nehraji, jsem dnes poslední řadový člen této strany."

Jak podle vás působí takováto kauza na obyčejného občana?

„Na lidi celá ta věc musí působit tak, že je u nás něco totálně hnusného. V první řadě to vypadá, že totálně hnusná je politika. Nicméně já bych na místě policejního prezidenta a těch, kdo iniciují takovéto úkony, hodinu po tom svolal tiskovou konferenci a řekl bych to, co se říct dá. Podle mě je neinformování ze strany policie chyba. Pokud se něco takového odhalí, měla by být připravena na to, že se musí umět obhájit. Dnes se pouze dozvíme, že někoho zadrželi a že to bylo, protože si někdo něco objednal.

Jsem ze všeho hodně rozpačitý. O to víc, že jsem se znal třeba se zadrženým generálem Páleníkem v době, kdy velel 601. brigádě v Prostějově a vybudoval nám v republice útvar, který nám záviděl celý svět. Byl to férový chlap. Proč odešel na zpravodajství nevím, jeho role byla podle mého názoru opravdu spíš v tom Prostějově." 

Co si myslíte o „kauze zatýkání"?

PTALI JSME SE: Co si myslíte o „kauze zatýkání"?

Martina Junková, Ústí nad Orlicí: „Bouře ve sklenici vody. Vše se zase uklidní, ale je vidět, že orgány trestního řízení fungují, protože tato záležitost se týká lidí v těsné blízkosti vládnoucí strany. V tuto chvíli je těžké odhadnout, jak se situace bude vyvíjet a asi by nebylo dobré, kdyby tato situace nějak negativně ovlivnila fungování vlády."

Michal Horák, Česká Třebová: „Ztrácím veškeré naděje a nemám odvahu cinkat zrezlýma klíčema. Zleva či zprava, všichni, jak sedí v poslanecké sněmovně, se podílejí na na událostech těchto dní. Kufříky a smírčí smlouvy a tak dál… Jenom mám velké obavy o dny budoucí. Mám zkušenost, že styl politiky ve stejném gardu prorostl i do takových míst, jako je vesnice a to je hodně alarmující!"(re)