Vůbec se nedařilo mladíkům, Michal Krčmář skončil až 79. a Tomáš Krupčík dokonce třetí od konce na 99. místě. Vyhrál vedoucí muž průběžné klasifikace Světového poháru Martin Fourcade z Francie, druhý skončil Jevgenij Usťjugov z Ruska a třetí jeho krajan Andrej Makovějev.
Rozhodoval každý detail
„Výkony trojice Moravec, Šlesingr a Soukup musím ocenit. Byť výsledky jsou horší, než jsme letos zvyklí. Sprint byl velmi vyrovnaný a rozhodoval každý detail", začal s hodnocením trenér Ondřej Rybář, kterého potěšila bezchybná střelba Jaroslava Soukupa. „To je voda na mlýn pro Jardovo sebevědomí. Jsem rád, že potvrdil svoji roli týmové opory, kterou už zůstane." Naopak zklamání kouč neskrýval z vystoupení Tomáše Krupčíka, jenž udělal na střelnici sedm chyb a musel obkroužit 1050 metrů navíc a Michala Krčmáře, který chyboval čtyřikrát. „Jsou ve Světovém poháru proto, aby sbírali zkušenosti. Nemají tak co ztratit, a přitom takhle jančí. Absolutně to nezvládli."
Závod mě hodně bolel
Ondřej Moravec a Michal Šlesingr potvrdili sílu v běžecké části, kde dosáhli 16. resp. 15. času, ale oba bohužel jednou chybovali na střelnici. Moravec minul třetí terč vstoje, Šlesingr poslední vleže. Oba se tak připravili o umístění v první desítce. „Tu chybu si vůbec neuvědomuji. Měl jsem informace o tom, že v závodě se dobře střílí. Vleže jsem si rány pohlídal i na úkor času. Položka vstoje měla rytmus, ale prostě to nevyšlo. Mrzí mě to, ale na druhou stranu jsem rád, že se mi i přes tento nezdar daří držet vysoký standard."
Podle Moravcových slov závod hodně bolel. „Sníh nebyl vůbec skluzný, máme za sebou velkou dřinu. Vždy jsem se musel hodně přemlouvat, abych z vajíčka po sjezdu zase vstal a začal v závodě makat."  (tjh, bed)