Vyvěšením české a francouzské vlajky na půl žerdi na budově magistrátu na Pernštýnském náměstí se k podpoře v pátek ráno připojilo i město Pardubice. „Smutek vyjadřujeme celé Francii. Ještě během pátku jsem odeslal soustrastný dopis francouzskému velvyslanci," prohlásil primátor Martin Charvát.

„S jeho excelencí Jean-Pierrem Asvazadourianem jsem se setkal v polovině prosince. Plánovali jsme spolupráci a opětovný brzký kontakt. Ani ve zlém snu by mě nenapadlo, že oním kontaktem bude soustrastný dopis," doplnil primátor Pardubic.
Česká a francouzská vlajka na půl žerdi budou, coby výraz smutku, viset na hlavní budově pardubického magistrátu do pondělního rána.

Pardubicemi v pátek večer putoval jako symbolické vyjádření podpory Francii také tichý pochod.

Lidé s hesly odsuzujícími terorismus a nápisy Je suis Charlie (Já jsem Charlie – podle názvu redakce, kterou islámští teroristé v Paříží napadli) prošli v tichosti třídou Míru před Evropský spolkový dům na Pernštýnském náměstí, kde sídlí pobočka Francouzské aliance.

„Z počátku jsem byla sama dost v šoku z těchto událostí a nevnímala moc reakce lidí z České republiky. Nyní jsem tímto projevem solidarity dojatá," uvedla ředitelka pardubické pobočky Francouzské aliance Diana Bangoura.

Protestu proti násilí a za svobodu projevu se v Pardubicích zúčastnilo kolem stovky lidí. „Bylo zajímavé sledovat i jejich skladbu. Přišli zástupci snad všech věkových kategorií – od studentů až po seniory. Projevila se také síla sociálních sítí," dodala Diana Bangoura.