Dvoudenní konference, která v hradeckém Aldisu začala v pondělí, nabídla kolem dvoustovky přednášek a prezentací k tématům týkajícím se internetu a úřadů.

K základním registrům připojeno 1800 úřadů

Řeč byla i o základních registrech, které fungují od 1. července loňského roku. Zatím se připojilo na 1800 úřadů a institucí. Základní registry provedly za osm měsíců 116 milionů transakcí.

„Samozřejmě nám zbývá ještě hodně orgánů veřejné moci, které by se měly k systému připojit," řekl ředitel Správy základních registrů Michal Pešek.  Dodal, že k registrům jsou připojena například všechna ministerstva, krajské úřady i krajská města, postupně se připojují i menší města a úřady. „Myslím si, že jsme na zhruba 70 procentech připojení, což je za necelý rok pozitivní," řekl Pešek. Správa pracuje i na připojení zdravotních pojišťoven.

Součástí programu konference bylo také vyhlášení ocenění Zlatý zavináč, který získalo sdružení pro informační technologie a telekomunikace ICT Unie.

V pondělí večer došlo také na vyhlášení vítěze soutěže Zlatý erb pro nejlepší webové stránky města a obcí.

Mezi juniory úspěšný web z Pardubic

Hradec Králové se může pochlubit třetí příčkou v celostátním kole soutěže Zlatý erb za nejlepší elektronickou službu. Jde o verzi webu pro mobilní zařízení. Na prvním místě skončilo Nové Město na Moravě za Klikací rozpočet.

Na konferenci se představily i projekty, které byly úspěšné v soutěži JuniorErb. V této soutěži zabodoval Daniel Smejkal z Pardubic s informačním webem. Skončil na druhém místě. O stupínek pod ním Patrik Bednář z Poličky, student Střední průmyslové školy elektrotechnické Pardubice s podobným webem.