Na úterní dopoledne je zase připravena exkurze do perníkářství. Ve středu se bude tvořit, ať už ve výtvarné dílně nebo kuchyni.

„Část programu se bude odehrávat v Galerii města Pardubic, kde je připravena výtvarná dílna. Odpoledne pak bude patřit tradiční Buchtyádě, soutěži v pečení sladkých dobrot, která se koná od 14 hodin v Seniorcentru na Pospíšilově náměstí,“ popisuje Michaela Smetáková z odboru školství, kultury a sportu pardubického magistrátu.

Čtvrteční program bude pro změnu zaměřen na koňskou, respektive dostihovou tematiku a odehrávat se bude na pardubickém závodišti, kde se návštěvníkům otevřou brány stájí i dostihová dráha. Tentýž den, tedy ve čtvrtek od 17:00 hodin, bude Kulturní dům Hronovická patřit známé české zpěvačce Nadě Urbánkové. Pětidenní akci v pátek zakončí semináře věnované problematice dědického práva a nákladům spojeným s bydlením a humorný pořad s písněmi.

Program Týdne pro seniory:
Po 22. 10.
9.00 - Exkurze na zemědělském statku Apolenka ve Spojile - Prohlídka statku a seznámení s životem jeho zvířecích obyvatel, možnost zakoupení místních výrobků (doprava vlastní, autobusem č. 9, zastávka „Spojil“).

Úterý 23. 10.
9.00 - Exkurze v perníkářství ve Svítkově s ochutnávkou výrobků – Jak vznikají sladké a zároveň krásné dobroty? (doprava vlastní, autobusem č. 8, 88, zastávka „Svítkov škola“, počet je omezen, přihlašení je možné telefonicky u Michaely Smetákové na tel. č. 731 453 270)

Středa 24. 10.
9.00 a 12.00 - Výtvarná dílna v Galerii města Pardubic - Vytvořte si své vlastní umělecké dílo v krásném prostředí galerie. (počet účastníků dílen je omezen, přihlašení je možné telefonicky u Nikoly Březinové na tel. č. 608 209 897)
14.00 - „Buchtyáda“ – soutěž v pečení sladkých dobrot (Seniorcentrum, pouze pro přihlášené)

Čtvrtek 25. 10.
10.00 - Exkurze na dostihovém závodišti – Dozvíte se spoustu zajímavostí z historie Velké pardubické, čeká vás prohlídka stájí a dostihové dráhy včetně nejznámějších překážek. Budete mít možnost svézt se konibusem. (doprava vlastní, autobusem č. 8, 88, zastávka „Závodiště“
17.00 - Koncert Nadi Urbánkové – Užijte si písničky mládí (Kulturní dům Hronovická, vstupné 90 korun)

Pátek 26. 10.
9.00 - „Bydlím, tedy žiju“ – tři semináře vytvořené seniorům přímo na míru:
Dědické právo (převody nemovitostí, vztahy k nemovitostem, výměnky apod.),
Náklady spojené s bydlením (energie apod.), Bezpečnost seniorů.
14.00 - „Všechny barvy lásky“ - Hana Švejnohová a Lenka Filipová-Kudelová. Pořad plný písniček a vzpomínání pro diváky dříve narozené (Seniorcentrum)