Jen krátce připomínáme pravidla:  Objednáte se některý čtvrtek do ordinace v poliklinice Dopravního zdravotnictví v České Třebové. Tam vás zváží, změří váš metabolismus a můžete soutěžit o zajímavé ceny.

Kdo soutěží?

Soutěžit mohou všichni, jde o to shodit největší procento své (nad)váhy. Vyhlašovatelé jdou s kůží na trh a zveřejňují své proporce, jak dr. Leoš Středa, tak šéfredaktor Orlického deníku Karel Pokorný. Jak jsou na tom s váhou dnes?

MUDr. Leoš Středa
úvodní váha v dubnu 2012: 108 kg, aktuální váha dnes: 106 kg, shodil 2 kg,výška 177 cm, body mass index klesl na 33,8 - ale stejně je to pořád obezita 1. stupně

Karel Pokorný
šéfredaktor Orlického deníku,
úvodní váha v dubnu 2012: 97 kg,
aktuální váha dnes: stejná, nezhubl ani kilogram, výška 178 cm, body mas index: 30,6 – obezita 1. stupně.
Protože zhřešil tím, že nezhubl, musí k veřejné zpovědi. Tady je jeho vyjádření:
„Přátelé, hubnoucí! Pan doktor Středa vstoupil do soutěže impozantně. Naordinoval si třídenní hladovku a výsledek se dostavil. Já jsem se rozhodl vplout do soutěže zvolna. Studuji jeho známou publikaci ´Univerzita hubnutí´ a hledám si pro sebe ten nejpřijatelnější režim. Hubnul jsem již loni, kdy Orlický deník přinesl hubnoucí soutěž čtyř nadšenců, kteří drželi dietu a zároveň chodili cvičit do fitnessu. Tehdy mě to opravdu zaujalo a také jsem začal s dietou i cvičením. Během čtvrt roku jsem dokázal shodit pět kilogramů a docela si i spravit postavu. Navíc jsem díky tomu taky vyhrál sázku –  a to všechno dohromady mi udělalo hodně dobře. No a pak jsem začal lajdačit, hlavně přestal pravidelně cvičit. Váhu jsem si sice udržel dodnes, ovšem figura šla poněkud  ´do háje´. Upřímně musím přiznat, že za to jistým způsobem může i můj kladný vztah k pivu.
Takže co teď, když už jsem vstoupil do tohoto bezesporu bohulibého, leč nelehkého klání? Některé zásady se mi už osvědčily: Jíst pravidelně, častěji a méně. Snídat. Nekonzumovat tolik piva. Nežrat v noci (promiňte mi ten výraz, ale jemněji to říct prostě nejde). Nad každým jídlem a pitím se sám sebe zeptat: zrovna tohle a v tomto množství opravu musím? Víc sebou hýbat. A pravidelně se vážit.
To alespoň do začátku. Na další se určitě ještě dostane. Rád se taky o své zkušenosti podělím, stejně jako to má v plánu i pan doktor Středa. A také jedna vážená dáma z Lanškrouna, která nám už závazně slíbila, že se do naší soutěže zapojí.   Ale budu moc rád, když se se svými zkušenostmi a pocity svěří i další hubnoucí soutěžící. Mohli bychom vytvořit jakousi jednu velkou rodinu nadšenců, kteří chtějí hubnout, chtějí se sebou něco  dělat. Protože v kolektivu se to vždycky lépe táhne. A taky bych byl rád, kdybychom se všichni společně ke svému ´bláznovství´ přihlásili. Zveřejnili svá jména, současné ´parametry´ a také cíle, kterých chceme společně dosáhnout. Pak teprve to bude mít ty správné ´grády´."

První soutěžící

Ve čtvrtek se v ordinaci zvážila první dvacítka čtenářů, kterým MUDr. Leoš Středa také rozepsal vhodnou dietu. Šance k takovému vyšetření je každý čtvrtek, jen se dopředu objednejte ke konzultaci na čísle 608 807 807 nebo emailem dr.streda@gmail.com. Ordinace je zdarma, platíte jen povinný poplatek 30 Kč a dostane se vám nejen vyšetření, ale i odborných rad.

Ceny pro vítěze

Budete-li hubnout nejlépe ze všech, můžete vyhrát celý metrák dietních masných produktů, které pod značkou „Poctivé dílo" vyrábí firma Lektus. Nebo získáte kúru  deseti rehabilitací, kterou nejlepším věnuje poliklinika Dopravního zdravotnictví v České Třebové. Můžete získat také regeneračně rekondiční víkendový pobyt ve vile Kalinčiak ve Vysokých Tatrách (www.vilakalinciak.sk).

Logo.

Logo.