close zoom_in


close Poliklinika Česká Třebová. zoom_in


close Lektus. zoom_in

Myslíme tím, že snížil svou váhu pod 100 kg. To je důvod slavit, vždyť před dvěma měsíci začínal na 108 kg. Sám přiznal, že soutěž je i pro něj velkou motivací, a proto vymyslel zařadit do jejích pravidel zveřejnění vlastní hmotnosti. Aby byl nucen vlastní dietní rady také sám dodržovat.

Z redakce mu blahopřejeme už i proto, že také náš pan šéfredaktor má zase o kilo méně. Karel Pokorný váží 92 kg a konečně se přiznal k tomu, jaké by rád dosáhl mety. A má k ní zatraceně blízko, neb touží vážit pod devadesát. Tak doufejme, že i on se udrží. Před soutěží vážil 97 kilo, tak mu držme palce, ať pokračuje dál.

Nejméně ze tří protagonistů zhubla paní starostka Lanškrouna, Mgr. Stanislava Švarcová, která shodila za poslední týden půl kila a teď  má tedy 74 kg.  Ale i tomu je moc ráda, protože při předchozích pokusech o dietu nehubla skoro vůbec. S dietou od dr. Středy hubne nyní pomalu, ale jistě a stále. Někdy jí prý okolí vyčítá vyšší nervozitu, to ale k dietním režimům patří. I když při dietě hladem trpět nemusíte, vždy vám každá redukční dieta bere některé živiny, a to může vést i k vyšší podrážděnosti.
Během redukční diety je také potřeba počítat i s únavou. Hubnutí je pokaždé z hlediska pohledu organismu určité plýtvání energií. Místo abychom ukládali přijaté bílkoviny, cukry a tuky do vlastních tukových zásob, tak je při redukční dietě našemu tělu krademe. A to logicky může vyvolat vyšší pocit únavy, je to přirozené. Redukční dieta je přechodná záležitost, kdy chceme shodit nadbytečná kila. Musí organismus zákonitě šidit. Tím se liší od zdravé životosprávy, kterou by měl člověk dodržovat trvale.

Kde a kdy se můžete přihlásit?

Do prázdnin můžou noví zájemci o hubnutí přijít každý čtvrtek. Je třeba se dopředu objednat na telefonu 608 807 807 nebo e-mailem dr.streda@gmail.com a vyšetří vás osobně MUDr. Leoš Středa. Ordinace je zdarma, platíte jen povinný poplatek 30 Kč a dostane se vám nejen vyšetření, ale i odborných rad. Bude to v poliklinice Dopravního zdravotnictví a.s. v České Třebové. Poliklinika dává i cenu pro vítěze – kúru 10 rehabilitací. Také můžete vyhrát celý metrák dietních masných produktů, vyráběných a prodávaných pod značkou „Poctivé dílo". Nejlépe hubnoucí mohou získat i regeneračně rekondiční víkendový pobyt ve vile Kalinčiak ve Vysokých Tatrách (www.vilakalinciak.sk). Shodou náhod ve vile sídlí také slovenský Národný inštitút zdravia, který se mimo jiné zabývá léčbou nadváhy.

Rádi otiskneme příběhy úspěšných

Minulý čtvrtek se s námi o hubnoucí zkušenosti osobně podělil pan Olda Ezr, dlouholetý čtenář Orlického deníku, který s dietou Středalife hubne velmi pěkně. Příští týden chceme dát slovo ženě, aby to bylo spravedlivé. Ozvěte se i ostatní soutěžící, kterým jdou kila pěkně dolů. Rádi si poslechneme váš příběh a otiskneme i vaši fotografii (pokud si to budete přát). MUDr. Leoš Středa ale v ordinaci přijímá i ty pacienty, kteří chtějí hubnout anonymně a nikde váhu nezveřejňovat. Veřejně hubnou jen ti, kteří se pro takový způsob rozhodli, aby mohli být inspirací a příkladem pro sousedy, známé a příbuzné.