Lektus.

Logo.

Červenec a srpen pak budou ve znamení kontrolních vyšetření stávajících soutěžících, kteří už s námi hubnou. Přes léto se tedy noví pacienti nebudou moci přihlásit. Proto neváhejte a nečekejte, přihlaste se hned teď.
Nejde jen o to, že můžete v naší soutěži vyhrát krásné ceny od sponzorů, ale hlavně jde o naše vlastní zdraví. I když i ty ceny jsou super: pro vítěze metrák dietních masových produktů od společnosti Lektus, série rehabilitací od polikliniky Dopravního zdravotnictví v České Třebové a regenerační pobyt ve vile Kalinčiak ve Vysokých Tatrách (podívejte se na www.vilakalinciak.sk).

Jak hubnou vyhlašovatelé?

Každý z trojice vyhlašovatelů zhubnul tento týden o jeden kilogram. A kolik vlastně ze své váhy shodili od zahájení našeho soutěžního „hubnoucího projektu"?
Karel Pokorný
Celkem od počátku soutěže shodil 4 kg, začínal na 97. Šéfredaktor Orlického deníku se pomalu blíží ke své vysněné metě. Zavázal se sám pro sebe, že shodí pod 90 kg. K tomu mu chybí poslední 3 kilogramy. Vydrží? Teď má 93 kg při výšce 178 cm. Body mass index je 29. Drží dělenou stravu.

Mgr. Stanislava Švarcová
Celkově shodila o kilogram méně než pan šéfredaktor Orlického deníku, ale také hubne kratší dobu, takže je to fifty-fifty. Lanškrounská paní starostka hubne pomalu, ale doufejme, že s jistotou. Drží nízkosacharidovou dietu. Aktuálně má 74,5 kg, což při výšce 160 cm znamená body mass index 29.
MUDr. Leoš Středa
Shodil celkově 7 kg, což vypadá rekordně. Zase ale byl (a dosud je) ze všech protagonistů nejtlustší, má 101 kg při výšce 177 cm, což znamená body mass index přes 32. Nejvíc ho motivují pacienti v ordinaci. „Je mi vždy trapně, radit jiným, jak má hubnout, když sám jsem jako kulička,"  říká a o to více se snaží sám shodit.

První úspěchy našich čtenářů

Bojovník Olda Ezr mladší z Rybníka se zapojil mezi prvními. A hubne. Začínal v půlce dubna s krabičkovou dietou. To měl 105,5 kg. Krabičky držel dvacet dní, za které sice shodil přes pět kilogramů,  procento tělesného tuku se však nesnížilo. Zřejmě se při krabičkové dietě hlavně odvodnil. Okolí ho moc nepodporovalo, kamarádi se jeho dietě posmívali.
„Dočetl jsem se v Deníku.cz o soutěži Hubněte s Orlickým deníkem a MUDr. Leošem Středou. Objednal jsem se i s manželkou na konzultaci na 3. května. Váha byla 99,9 kg, procento podkožního tuku e- normní. Příjemné hodinové posezení s doktorem jsme ukončili tak, že v klidu dokončím krabičkovou dietu, když už byla zaplacena. Pak přejdu na ´masovou´ dietu StředaLife. Při ní je hodně bílkovin a omezují se sacharidy. Počítají se jednotky, za den se jich smí sníst maximálně 30. Kolegové z práce se mi řehtali, co budu dělat, když pivo je za 24 jednotek. Vtípek typu ´budeme ti dávat pivo do udírny a budeš to mít za 0 jednotek´ patřil mezi nejpovedenější! Abych to vysvětlil – uzené maso má v té dietě 0 jednotek. K dnešnímu dni vážím 94 kg, netrpím hladem, dietu dodržuju bez piva.
Jen jednou jsem ´ulítl´ a zasekl se v mé oblíbené hospůdce Na hřišti v Rybníku. Okolí se mi přestává smát. Všem moc děkuji (i těm škodolibým) a doporučuji konzultaci u doktora Středy. Tady jsou mé fotky před měsícem a dnes.
Třetího května jsem měl ještě slušný pivní mozol, zatímco dnes už je z velké části pryč."  Oldřich Ezr ml., Rybník

Olda Ezr před dietou.Olda Ezr po zhubnutí.