Nezapomeňte se ale předem objednat na telefonním čísle 608 807 807 nebo emailem (dr.streda@gmail.com). Třeba hned na příští čtvrtek, protože před létem je dobře shodit do plavek. To je už nejvyšší čas začít s dietou. Sestřičky v ordinaci vás zváží, změří vám metabolismus, dr. Středa vám nasadí dietu a přidá cenné rady. Kromě povinného poplatku 30 Kč nic neplatíte.
Nejde jen o to, že můžete vyhrát krásné ceny od sponzorů, ale hlavně jde o naše vlastní zdraví. I když i ty ceny jsou super: pro vítěze metrák dietních masových produktů od společnosti Lektus, série rehabilitací od polikliniky Dopravního zdravotnictví v České Třebové a regenerační pobyt ve vile Kalinčiak ve Vysokých Tatrách (podívejte se na www.vilakalinciak.sk).

close Poliklinika Česká Třebová. zoom_in

close Lektus. zoom_in

close zoom_in

Jak hubnou vyhlašovatelé?

Tento týden nejlépe hubnul pan šéfredaktor. Doktor i starostka mlsali.

Karel Pokorný,
šéfredaktor Orlického deníku.
Výška 178 cm, úvodní váha v dubnu 2012: 97 kg, aktuální váha dnes:  94 kg. Shodil 3 kg, z toho třetinu tento týden. Hlásil to radostným e-mailem: „Milý pane doktore! Poslušně hlásím, že má aktuální váha je bezpečných 94 kg, a tudíž se mi opět podařilo dát další jedno kilo dolů. Věřím, že Vás to potěší. Ale hlavně to těší mě samotného – takhle ´hubený´ jsem nebyl ani nepamatuji!"
Šéfredaktor Orlického deníku už nepatří mezi obézní, ale je v kategorii lidí s nadváhou, protože jeho body mass index klesl pod 30.

Mgr. Stanislava Švarcová,
starostka města Lanš- kroun.
Výška 160 cm, úvodní váha v květnu 2012: 77,3 kg, aktuální váha dnes: 75 kg, ale na ní už stojí celý týden. Paní starostka vyrazila do Polska, kde se nezdržela a dietu porušila. Proto se hubnutí zastavilo. Přes tento víkend si sama naordinovala hladovku, aby napravila hříšné hodování u našich sousedů. Je také v kategorii nadváha, neboť její body mass index je pod 30.

MUDr. Leoš  Středa,
organizuje celou soutěž a ve spolupráci s Fakultou biomedicínského inženýrství zajišťuje sledování hubnoucích čtenářů.
Výška 177 cm, úvodní váha   v dubnu 2012: 108 kg, aktuální váha dnes: 102 kg. Shodil 6 kg, ale od minulého týdne ani dekagram. Má tedy stále vysoký body mass index 32,5. Patří do kategorie obezita 1. stupně.
Proč tento týden nehubnul?
Tvrdí,  že  díky  vývoji  novýchdietních potravin. Respektive jejich testování a ochutnávání. Při tomto testování sní vlastně více, než je pro dietu vhodné. Většina hubnoucích si oblíbila nízkosacharidovou dietu, při níž není hlad a člověk může některá jídla užívat  do sytosti. Omezeny jsou například přílohy, jako chleba, brambory, rýže atd. Pan doktor pracuje na vývoji těchto příloh z bílkovinných zdrojů. Aby v nich nebyly nežádoucí sacharidy. „Zatím marně zkouším vytvořit chleba z tzv. sojového izolátu, což je bílkovinná složka používaná např. v nápojích pro sportovce. Chleba jsem už vyvinul, zatím ale chutná a vypadá spíš jako bramborák. To ale nevadí, protože i bramboráky jsou v nízkosacharidové  dietě zakázány, takže takovéto umělé vyrobené ze sójových proteinů určitě přijdou hubnoucím také vhod," informoval.

Můžete hubnout
i neveřejně

Někteří z našich čtenářů se bojí zveřejnění jména v novinách, a proto prý váhají se zapojením do soutěže. S námi ale můžete hubnout i neveřejně za stejných podmínek. Uvedení jména je dobrovolné a kdo chce být v hubnutí utajen, může se do ambulance objednat také. Jeden z těch, který se publicity nebojí a svým příkladem láká ke zdravému životnímu stylu ostatní, se o svoje zkušenosti podělí na této straně za týden.