Poliklinika Česká Třebová.

WEBOVÉ STRÁNKY OBEZITOLOGICKÉ ALIANCE NAJDETE ZDE.

Její recept na slaďoučké cukroví bez cukru přinášíme dnes.

Jak hubnou naši vyhlašovatelé?

Starostka Lanškrouna Stanislava Švarcová to teď před Vánocemi dietně vzdává. Ne natrvalo, ale do ledna. Jako žena má předvánoční stres a jako starostka před koncem roku asi taky klidu nezažije. Dopřejme jí tedy měsíc dietního hájení, kdy nemusí na váhu. A uvidíme, jak se do toho v lednu zase pustí.

Šéfredaktor Karel Pokorný se před vánočními svátky obul do hubnutí s vervou a zde je v několika větách vše shrnuto: Daří se mi hubnout, mám bezpečně o půl kila méně, takže 85,5 kilogramu. Cíl je na dohled! Příští týden bude rozhodující… K hubnutí přispělo i náročné pondělní stěhování redakce z České Třebové do Ústí nad Orlicí. Nově sídlíme na ulici T. G. Masaryka u vstupu do náměstí, v prostorách bývalého Boutique Ariane.

Doktor Leoš Středa hubne také. Nemá momentálně na Filipínách váhu, protože tam bydlí po hotelích a v tom posledním ji nemají. Jen na oblečení soudí, že váha se lepší. Z ostrova Cebu se přesunul na ostrov Luzon. Obává se, že Vánoce bez úhony nepřežije. Filipíny jsou křesťanská země, takže Vánoce slaví jako u nás. Jen tam není vánočním jídlem dietní ryba, nýbrž propečené prasátko. A to není žádná dieta.

Zkusíte na Vánoce ořechový sen?

Ořechový sen.

Chce to trochu šikovnosti a vyrobíte roládu téměř bez sacharidů. Zde je recept Hanky Marešové:
Korpus: 2 bílky, 4 ml sladidla, 2 lžíce mletých ořechů (20 gramů).
Krém: 125 g mascarpone, 1 ml tekutého sladidla, 1/2 moka lžičky rozpustné kávy.
Bílky a sladidlo vyšleháme do pevného sněhu. Mleté oříšky lehce vmícháme do sněhu a vzniklou hmotu rozetřeme na pečící papír, který jsme předem potřeli máslem. Pečeme v předem vyhřáté troubě na 250°C asi 5 minut. Je to nutno hlídat, každá trouba peče jinak, plát by měl mít nazlátlou barvu ne hnědou, byl by tvrdý.
Než plát zchladne, připravíme si krém. Mascarpone, sladidlo a rozpustnou kávu společně vyšleháme do hladkého krému. Zchladlý plát odlepíme od papíru (pokud nejde odlepit lehce, můžeme si pomoci nožem), rozetřeme krém a opatrně smotáme do tvaru rolády tak, aby spoj byl na spodu. Roládku zabalíme do zbylého pečícího papíru a necháme v ledničce řádně ztuhnout, nejlépe do druhého dne. Roládku nakrájíme na 12 kousků, kde jedna porce má podle diety Středaform jen půl jednotky.