Ti pacienti, kteří s námi hubnou, využívají pro konzultace dálkový přenos dat. S panem doktorem si mailují ohledně svých problémů s hubnutím (dr.streda@gmail.com), SMSkují či telefonují (608 807 807) nebo konzultují přes Facebook, Skype či webové rozhraní. Tak se dostanou rychle k odpovědím na otázky, které je při dietě zajímají. Nehubnou samozřejmě jenom „dálkově", každý čtvrtek se mohou objednat do ordinace v poliklinice Dopravního zdravotnictví v České Třebové. Stále mají šanci noví pacienti, kteří se chtějí do hubnutí s Orlickým deníkem zapojit. I když v těchto dnech převažují ti, kteří přicházejí na kontrolu. Ta je vždy po dvou měsících od zahájení redukčního režimu.

Poliklinika Česká Třebová.

WEBOVÉ STRÁNKY OBEZITOLOGICKÉ ALIANCE NALEZNETE ZDE.

A co vyhlašovatelé soutěže

Paní starostka Stanislava Švarcová  to má těžší. Práce v politice je obvykle stresující a pro dietu nepříznivá. První fáze její diety byla pomalá, ale úspěšná – 5 kg je dole. Zdá se, že s dalším pokračováním v hubnutí paní starostka trochu otálí. Nebo váhá? Shozená kila si udržuje, cvičí … jen s dietou na další fázi hubnutí si zatím není jistá. Zvolí málo kalorií nebo málo sacharidů? Nebo dělenou stravu?
Pan šéfredaktor Karel Pokorný pokořil devadesátku. Zdá se, že druhá fáze hubnutí je nastartována. Jen pro úplnost: v první fázi shodil 7 kg. Dostal se tehdy pod 90 kg, během fixačního období se udržoval na 90 kg. A teď napodruhé to má samozřejmě těžší. Tělo nezapomíná, pokud bylo před nedávnem sužováno dietou a každé opakování diety je náročnější než před tím. Ale tím, že hranici 90 kg pokořil, má šanci v úspěšném pokračování.
Pan doktor Leoš Středa svou první fázi skončil úbytkem 13 kg. Teď se pohybuje plus, minus dva kilogramy. Je vidět, že i jeho organismus se dalšímu hubnutí brání. Vzdát to nemůže, to by si uřízl ostudu. Řada jeho vlastních pacientů ho „přetrumfla".
Nakonec podívejme se na úspěšný příběh paní Koppové a pana Falty ze Žichlínku.

Úspěšná dvojice ze Žichlínku

Paní Lenka Koppová s panem Františkem Faltou se pustili do hubnutí spolu. Od května do října shodili každý z nich 14 kilogramů. S hubnutím začali „tajně", nejprve ani nechtěli být zveřejněni v novinách. Až opravdu jejich vlastní výrazné výsledky je přesvědčily. Takže poslali současnou fotku a oblékli se do kalhot z doby, než s dietou StředaForm začínali.
Lenka Koppová a Fanda Falta ze Žichlínku úspěšně zhubli s doktorem Středou.
To je přeci super hubnutí! Jak úspěch vnímají sami, popsali v mailu pro pana doktora Středu:
„První setkání s Vámi dne  3. května bylo spíš ze zvědavosti. Překvapivě jste nám nenabízel žádné zázračné pilulky. Seznam ´povolených´ potravin, praktické rady jak na to – to byla výzva! A velmi motivační. Vyhlásili jsme válku 10 kg a začali v páru – jde to mnohem snáz.
Nejvíce nám vyhovovalo, že u diety není předepsaný jídelníček a každé jídlo lze připravit dle vlastní fantazie. Po 2 měsících už bylo 7 kg pryč a okolí si začalo všímat. Rozdávali jsme s radostí tipy na Vaši poradnu. Dnes, po 5 měsících, jsme o 13 kg lehčí. Cítíme se výborně. Děkujeme! Čeká nás další boj o udržení nové váhy. S Vaší poradnou to dokážeme, vyhrajeme pro sebe. Už nás ani neláká slibovaný balík masa. Spíš by se hodil sponzor na nový šatník :-)."
Lenka Koppová a Fanda Falta, Žichlínek