Diváci mohli obdivovat stroje Hanomag nebo Škoda 30 patřící do dávné historie, kdy koně začali nahrazovat traktory. Dále nejširší spektrum strojů značky zetor, které kralovaly polím v dobách JZD. K vidění byly i traktory, které jsou ovládány počítači a napojeny na GPS navigace.

Akce odstartovala spanilou jízdou po vesnici a pokračovala dovednostními soutěžemi. Jízda terénem, včetně průjezdu hlubokým bahnem prověřila jezdce a uvedla do nadšení diváky. Do boje s bahnem se pustila i jediná žena se svým modrým Zetorem a ovládla svůj stroj velmi dobře. Kdo na to neměl, toho vytáhl připravený pořadatelský traktor.

Silácká disciplína v přetahování skončila pro stroje domácí výroby mnohdy rychle. Prostě traktorový vzorek na pneumatikách jasně rozhodl o vítězi. U soubojů tovární produkce rozhodovaly jen centimetry.

Svou sílu však prokázali i návštěvníci akce. Námořnické lano posloužilo k poslední disciplíně a tou bylo přetahovaná kluků, mladíků a mužů s traktorem. I zde zvítězila hrubá síla, ale nikoliv stroje.