„Zámečtí kuchaři patřili vždy mezi elitu zámeckých zaměstnanců. Často totiž střežili tajné recepty, ale také uměli využít tehdy nové, neobvyklé a exotické potraviny,“ dodala ke kuchařskému umění na zámku kastelánka Zdeňka Kalová.

Vybrat si zájemci mohou ze tří Gurmánských prohlídek od sedmi, osmi nebo devíti hodin večer. Kapacita zhruba hodinové prohlídky je omezena na šestadvacet míst. Ještě jednu šanci na prohlídku s ochutnávkou jídel z historie zámku a seznámením s proměnami kuchyně v průběhu jednotlivých století budou mít zájemci na Hradozámecké noci, která bude poslední srpnovou sobotu.

Gurmánské prohlídky ale nejsou jedinou akcí na Litomyšlském zámku. Každou srpnovou neděli se průvodci převlečou do historických kostýmů a návštěvníkům díky tomu více přiblíží běžný život na zámku za doby jeho šlechtických majitelů. Do konce letních prázdnin pak stále na zámku nabízejí za snížené vstupné zkrácené prohlídky, které využijí především rodiny s dětmi. Za půl hodiny návštěvníci projdou deseti místnostmi a dozví se nejdůležitější informace o historii, životu a exponátech na zámku.

Radek Krajči