„Zamiloval jsem si je před třemi lety. Miluji, jak je to připravené a jak to mají místní rádi. Je to opravdu oslava jídla," prozradil svůj vztah k litomyšlské akci její moderátor Aleš Cibulka. Ten se přiznal, že stihl ochutnat i knedlíky, které byly hlavním tématem slavností. „Rajská byla naprosto skvostná. Pak jsem si ještě dal malou porci kachničky se zelíčkem a knedlíčkem. Takže samá dietka," dodal moderátor. Spolu s ním se na pódiu představili věhlasní kuchaři i lidé známí z televizních obrazovek.

Soutěžní klání

Víkend patřil i soutěžím. Nejlepší svíčkovou připravil podle poroty i diváků Petr Švec. Nejlepší bábovku z 58 přihlášených upekla Hana Přichystalová. V kuchařském klání dvoučlenných týmů odborných škol si nejlépe vedly a šampiony gastroslavností se staly Soňa Dundová a Jana Kirková z Obchodní akademie a Střední odborné školy cestovního ruchu Choceň. Mezi kotlíkovými guláši zvítězil podle poroty ten od týmu Pytláků.

K dobrému jídlu patří i dobré pití, a úspěch tak slavil Irský hodokvas. Pivo a whisky měly u návštěvníků úspěch. Skvělou kolumbijskou kávu bylo možné ochutnat od nejlepšího baristy v Česku, který má i kladný vztah k dobrému jídlu. „Káva se hodí k předkrmu i k dezertu. Dá se hodně experimentovat. Kafe a sladký je klasická kombinace," řekl Jan Škeřík.

Příští ročník chtějí organizátoři opět posunout dál. Na návštěvníky bude čekat český hodokvas a téma: pečité a sedliny. Snahou bude vylepšit i dostatek jídla. „Přišlo hodně lidí, a opět bohužel zaskočili restaurace, které si připravily málo jídla. Myslím, že při 6. ročníku by mohli podnikatelé věřit, že své jídlo prodají," poznamenal ředitel slavností Jan Pikna. Nezbývá než věřit, že příští ročník přinese stejnou porci zábavy a více jídla.