Organizátoři projektu TECHNOhrátky, jehož cílem je zvýšení zájmu o technické obory a řemesla v Pardubickém kraji, připravili ve spolupráci s Deníky Pardubického kraje zajímavou fotosoutěž s názvem Řemesla kolem nás. Školáci mají během následujících dvou měsíců příležitost pokusit se co nejlépe zachytit umění a krásu manuální práce. Jak děti vnímají řemesla ve svém okolí? Jak na ně působí? Jak si je představují? Právě takový je námět soutěže, která potrvá až do 1. prosince 2013.
„Poté odborná porota složená z představitelů odboru školství Pardubického kraje, fotoreportérů Deníku a organizátorů kampaně vybere tři nejlepší snímky. Jejich autoři se mohou těšit na hodnotné ceny v podobě minivideokamery nebo příslušenství k počítačům," říká manažerka projektu TECHNOhrátky Eva Hromádková.
Své oblíbence budou moci podpořit i fanoušci na Facebooku, kteří také vyberou jednu vítěznou fotografii. Nejlepší snímky budou zveřejněny také na webu Deníků Pardubického kraje, všechny přihlášené na webu www.klickevzdelani.cz/technohratky. Tam současně zájemci naleznou podrobné propozice v části Soutěže.