Lanškrounská radnice má z loňska tu zkušenost, že pořádání farmářských trhů je časově náročné a je podmíněné úzkými a dlouhodobými vztahy s dodavateli a prodejci. Přes opakované snahy se  Lanškrounu nepovedlo navázat kontakty na zemědělské podnikatele v blízkém okolí. „Jednak šlo o důvody historické a klimatické, jednak v českém zemědělství nepanuje právě konjunktura," vysvětlil vedoucí živnostenského úřadu lanškrounské radnice Josef Havliš.
První letošní trh se bude konat tento pátek na náměstí 
J. M. Marků v době  od 9 do 17 hodin. Nakupujícím nabídne některé zelinářské produkty, medovinu, sýry, proutěné zboží nebo masné výrobky. Nabídku zpestří i potřeby pro domácnost. „Pokud se spolupráce s koordinátorem osvědčí,  předpokládá se pořádání trhů ve čtrnáctidenních intervalech," dodal Josef Havliš.  Farmářské trhy se v českých městech staly velice rychle populárními, ne všude však nabídka stánkařů sklízela nadšení.  „Ohlasy, které jsem na trhy měla, byly pozitivní. Chyběla ale kvalitní zelenina, nedostatečný sortiment kvalitní zeleniny je bohužel problém obvyklý," dodala starostka Stanislava Švarcová.
Farmářské trhy se vrací i do  Letohradu. Poprvé v letošním roce budou uspořádány při Kopečkové pouti,  kterou bude město žít o víkendu. Stánky budou v sobotu na zámecké terase. Farmářské trhy by se v Letohradě měly konat jednou měsíčně, ovšem pokud bude zájem prodejců. Nakupující si loni často stěžovali, že jich bylo málo. „O existenci trhů rozhodne zájem samotných farmářů," potvrdil  před časem Deníku letohradský starosta Petr Fiala.