„Náš domov se na podobné akce specializuje. V loňském roce jsme dodávali občerstvení například pro kapelu MIG 21, Vladimíra Hrona, Michala Prokopa a další účinkující při akci Město v pohybu. Naše obložené mísy jsou v Ústí nad Orlicí vyhlášené. Šéfkuchařka Renáta Kulichová se pravidelně školí v Pražském kulinářském institutu a svůj kuchařský tým si pečlivě buduje," vysvětluje Jan Vojvodík, ředitel Domova důchodců Ústí nad Orlicí.
Mezinárodní konference pod záštitou člena rady Pardubického kraje Pavla Šotoly se účastnili členové Výboru pro sociální politiku poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, zástupci dvou vysokých škol, zástupci dvou krajských úřadů, desítky ředitelů českých a slovenských zařízení pro seniory a ředitelka holandské neziskové organizace Opella. O úpravu sálu a slavnostní tabule se postarali zaměstnanci Domova u fontány v Přelouči, catering byl v režii Domova důchodců Ústí nad Orlicí.
„Každá velká akce stojí spoustu potu a nervů, o to víc pak potěší, když se podaří a hosté jsou spokojeni. Nejvíce mě těší pochvala od předsedy výboru pro sociální politiku, pana poslance Jaroslava Zavadila. Co budu dělat teď? Rozhodně alespoň chvíli odpočívat, a pak zpátky do kuchyně," doplnila Renáta Kulichová, šéfkuchařka ústeckého domova důchodců.
Domov důchodců Ústí nad Orlicí je největším pobytovým zařízením sociálních služeb na území okresu Ústí nad Orlicí a jediným registrovaným poskytovatelem péče o osoby s Alzheimerovou demencí v okrese.  (jv, re)

Obložené mísy jsou vyhlášené.