Už to samo o sobě vzbudilo zájem. Skutečnou smršť však způsobila starostova šestnáctiletá dcera, která do diskuze pod fotografií připojila svůj komentář. „My a závidíte? A budeme tam stát dál, jako všichni ostatní v našem domě, kteří nemají kde parkovat,“ napsala.

A jako by píchla do vosího hnízda. „Nezávidíme, jen koukáme, jak jde starosta příkladem. Všichni ví, že městská policie neměří všem stejným metrem,“ kontroval jeden z diskutujících. „To není omluva. Bydlím ve stejném baráku a vím, jak je to zde s parkováním,“ přidal se další.

Nutno říct, že kritické komentáře dívku neumlčely. Naopak. „Tak to běžte tátovi říct do očí, ale já zapomněla, ono je lepší si dopisovat, protože nikdo nemá na to mu to říct,“ nedala se.

Dívka tím však jen přilila oleje do ohně. „A proč by to měl někdo tatínkovi říkat do očí? On snad neví, že něco porušuje? Všichni dobře víme, že mu policie pokutu nedá. Co by mi vysvětlil? Že pravidla neplatí pro všechny stejně?“ podivuje se diskutující Tomáš. „Pokud chce řešit problém tím, že ho sám bude porušovat, ať vydá prohlášení, že žluté pruhy jsou z důvodu nedostatku parkovacích míst zrušeny a je to. Do té doby porušuje a měl by být pokutován, jako každý normální člověk,“ dodává ještě. „Takže když přijedu večer z práce, a u baráku nemám kde zaparkovat, tak to můžu hodit starostovi před vchod a pokutu nedostanu?“ ptá se nevěřícně diskutující Martin.

Ani desítka odpovědí, ve kterých se do omrzení opakuje výzva, aby nespokojení diskutující navštívili starostu přímo na radnici, nikoho z nich nepřesvědčila. Neodbytná dívčina snaha, obhájit v anonymitě sociálních sítí, zjevné porušení dopravních předpisů, nemohla obstát. „Sama jste tuhle debatu začala svým hloupým komentářem, který lidi akorát nas… Místo toho, aby přeparkoval, a tím nám zavřel huby, tam stojí vesele dál,“ myslí si diskutující Tomáš.

Motivaci, proč se starostova dcera pustila do předem prohraného boje, prozradila v jednom ze svých komentářů. „Otec je starší generace a facebookové kecy neuznává, má rád komunikaci z očí do očí,“ prozradila dívka.

Sám starosta to, že až do nedělního odpoledne, parkoval na zákazu stání nepopírá. Ani to, že o diskuzi na sociálních sítích věděl. „Dcera mi to včera oznámila. Řekla, že se vyjádří. Nijak jsem ji neovlivňoval, ale jsem jí za to vděčný. Klobouk dolů před ní, že se takhle uměla postavit,“ řekl Deníku Miloš Izák.

„Samozřejmě jsem si vědomý, že to není úplně akurátní. V sobotu jsem měl smůlu. Když jsem přijel, neměl jsem kde zaparkovat,“ přiznává starosta. Vysvětluje však, že parkování na žluté čáře při obrubníku městská policie toleruje každému. „Nepsaná dohoda existuje už jedenáct roků. Stávají tam všichni a stát tam budou, protože je to řešení, které je únosné. Ti, co tam bydlí, jsou rádi, že nemusí stát jinde, na parkoviště se vejdou jen čtyři auta,“ říká starosta.

Problémy s parkováním nastaly po dokončení regenerace sídliště. „Jediný člověk ovlivnil rozhodnutí bývalého vedení města, neprodloužit parkoviště až po okraj domu. Bylo jasné, že parkovací kapacita bude nedostatečná,“ uzavírá Izák.