V pondělí 18. června jsem prožila nezapomenutelný den v salonu Tajemství krásy v České Třebové, Havlíčkova ulice 213. Přijela jsem na osm hodin. Zpočátku jsem byla nervózní, nevěděla jsem, co mě čeká. Paní Iveta Kovářová, majitelka salonu, mně všechno vysvětlila.

Prvně mě fotograf Radek Mrštný vyfotil, aby byl snímek na srovnání s tím po proměně . Potom fotil celý průběh proměny až do finále. Následovala barevná typologie. Paní Kovářová zkoušela, jaká barva je pro mě nejlepší, jaký účes, barva vlasů, šperky, líčení. Potom jsem měla relax, odpočinula jsem si při ošetření nohou a kosmetickém ošetření pleti.

Než jsem šla ke kadeřnici Lence Venclové, měla jsem nachystané občerstvení. Pokračovalo se úpravou vlasů. Po nanesení barvy na melír jsem se přesunula na ošetření rukou k Lence Dostálové. Manikura, peeling, masáž a zábal byly velice příjemné, měla jsem krásně hebké ruce. Po úpravě rukou jsem měla nachystaný oběd.

Potom jsme pokračovaly v úpravě vlasů. Já už jen otočená zády k zrcadlu. Když byl účes hotový, šla jsem se nechat nalíčit a vyzkoušet různé oblečení. Paní Iveta Kovářová mně vybrala odvážné, mladistvé oblečení, úplně jiné, než jsem zvyklá nosit.

Ještě pořád nevím, jak vypadám. Až potom následovalo slavnostní odhalení, když jsem se uviděla, byla jsem dojatá a překvapená! Koukala na mě úplně cizí žena. Takovou proměnu jsem vůbec nečekala. Byla to radikální změna účesu i oblečení. Teď zase nastala práce pro pana fotografa a následovalo focení série fotografií, ale úplně s někým jiným než na začátku.

Proměna trvala od osmi hodin do půl páté. Všichni byli velice milí a příjemní. Celý den se o mě krásně starali, hezky jsem si to užila.

Připadala jsem si jak „Alenka v říši divů". Děkuji Deníku za krásný zážitek a moc děkuji kolektivu salonu za vše, co pro mě udělal. Také děkuji panu fotografovi za krásné fotky, bez něj by to nebylo ono.

Byl to moc příjemně strávený den, nikdy na tento zážitek nezapomenu. Děkuji!

HANA HORÁKOVÁ, Jaroměřice u Jevíčka