Pondělí 1. dubna – O prodlouženém svátečním víkendu člen sdružení Tradice a krajina upozornil Martina Kadrmana, že demolice mostu u Mendriku odkryla kamennou klenbu starého mostu. Bourání bylo následně na pár dní pozastaveno.
Úterý 2. dubna – Po Velikonocích začala částečná uzavírka mostu na I/14 u čističky odpadních vod v České Třebové kvůli jeho kompletní opravě. Úsek silnice byl uzavřen i v Dlouhé Třebové, a to kvůli budování kanalizace.
Středa 3. dubna – Krajský soud v Hradci Králové začal projednávat tragédii, která se odehrála loni v září v Jablonném nad Orlicí. Z brutální vraždy dvacetileté dívky, která byla ve druhém měsíci těhotenství, je obžalován 35letý David Dočkálek. Hlavního líčení se neúčastnil, ochrnutý po pádu z okna leží v ostravské nemocnici. V pátek byl vynesen rozsudek: 17,5 roku vězení.
Čtvrtek 4. dubna – Památkáři umožnili demolici pozůstatků železničního mostu u Mendriku, začali se ale zajímat o obloukový most v Ústí nad Orlicí.
Pátek 5. dubna – Orlický deník informoval o nových tvářích na lanškrounské radnici. Neuvolněnými místostarosty byli zvoleni Martin Roller (ODS) a Zdeněk Baborák (ČSSD), novým zastupitelem je Ladislav Maixner, novým radním Stanislav Popelář (ČSSD).
Sobota 6. dubna – Vodáci zahájili sezonu tradičním odemykáním Tiché Orlice v Nebíčku v Hnátnici.
Neděle 7. dubna – V ústecké Malé scéně byla zahájena výstava fotografií Jindřicha Štreita Jsme ze stejné planety. Výstava Charity ČR mapuje osudy lidí, kteří se narodili stovky a tisíce kilometrů od českých hranic, ale rozhodli se žít v ČR.