Pondělí 8. dubna – Po trase tradiční „Knířovské pouti" se z Vysokého Mýta vydali poutníci do kostela Zvěstování Panny Marie v Knířově.
Úterý 9. dubna – Byla zveřejněna statistika nezaměstnanosti za březen letošního roku. V okrese Ústí nad Orlicí počet nezaměstnaných činil 7380 (celkem 7494), tedy 7,8 %.
Středa 10. dubna – Více než desítka obcí našeho okresu podpořila protestní akci, která upozorňuje na dělení dotací z Evropské unie. U značek vjezdu a výjezdu z obce připevnili starostky a starostové výraznou modrou tabuli s přeškrtnutými hráběmi a nápisem, který hlásá, že daná obec má nárok na peníze z EU.
Čtvrtek 11. dubna – V Ústí nad Orlicí pokračoval druhým a závěrečným dnem stavební veletrh Stavíme, bydlíme.
Pátek 12. dubna – Orlický deník informoval, že Ústí nad Orlicí chystá elektronickou aukci energie pro obyvatele města a drobné podnikatele. Pomůže jim snížit rostoucí účty za energie.
Sobota 13. dubna – Kriminalisté v týdnu na Lanškrounsku úspěšně ukončili akci s názvem „Mařenka". Vrchní inspektor toxi týmu obvinil 32letého muže pro podezření ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
Neděle 14. dubna – V Přívratu u České Třebové díky teplejšímu počasí pokračoval záchranný transfer obojživelníků. Ochránci přírody každoročně do tamního rybníku přenesou tisíce žab i čolků.