Podnik bude otevřen od 9 do 18 hodin a připraven bude pestrý program – návštěvníci zde poznají, co obnáší obyčejný pracovní den zemědělce, jakou péči vyžadují hospodářská zvířata, budou si moci prohlédnout prostory a vybavení celého areálu. Doprovodný program nabídne poznávání zemědělských plodin a naučnou stezku, návštěvníkům bude také umožněno nahlédnout do kabin nejmodernější zemědělské techniky a dozvědět se mnoho zajímavého o současných zemědělských strojích, které budou v areálu vystaveny.

Areálem budou provádět zaměstnanci s mnohaletou praxí, kteří se s návštěvníky podělí o zajímavosti ze své práce a zodpoví zvídavé dotazy malých i velkých návštěvníků. Do organizace akce budou také zapojeni studenti Střední zemědělské školy Lanškroun a Střední školy zemědělské a ekologické z Kostelce nad Orlicí, kteří se budou moci pochlubit svými vědomostmi a pomohou s prohlídkami areálu. Návštěvníci se mohou těšit na hospodářská zvířata a nejen ta velká, ale také na malá telátka, králíky, ovce nebo slepice. K prohlídce bude otevřená také bioplynová stanice.

Na akci jsou zvány děti z okolních základních a mateřských škol, dále zaměstnanci a členové družstva a v odpoledních hodinách bude podnik otevřen také pro širokou veřejnost.

„Akce se koná v rámci osvětového projektu Zemědělského svazu České republiky ´Zemědělství žije!´, jehož hlavním cílem je zatraktivnit vnímání zemědělství jako takového v očích široké veřejnosti a přiblížit dětem a jejich rodičům jeho nenahraditelnou funkci, kterou ve venkovských oblastech plní. Přijměte pozvání do Mostku a poznejte, jak vypadá dnešní zemědělství!“ zve za Zemědělský svaz ČR Klára Kozlová.