Tři skupiny dobrovolníků „pročesávaly" okolí stezky a vyčistily také pět studánek a pramenů. Zřejmě nejvíc si „mákli" mladí dobrovolní hasiči ze Skuhrova. Ti zajistili úklid od Skuhrova po studánku Karlovu a podél potoka zpět do Skuhrova. „Odvedli velký kus práce, protože právě v blízkosti Skuhrova a v přírodní rezervaci Třebovské stěny bylo odpadků nejvíce," chválí hasiče Hana Grundová a pokračuje: „Některé byly tak objemné, že je nebylo možné dát do pytlů a bylo nutné je shromáždit na hromadu k dodatečnému odvozu." Kromě molitanových sedadel byly mezi nálezy také monitor od počítače, disk kola, pneumatiky, nebo dokonce kočárek. Na ochránce ale čekala i příjemná překvapení. Častá setkání s mloky skvrnitými nebo hrníčky u studánek.
Míst, která volají po úklidu, je v okolí České Třebové víc. Ochránci přírody z organizace Zlatá studánka, kterým může pomoci široká veřejnost, 23. dubna uklidí břehy řeky Třebovky.
Ochránci přírody, skauti a vodáci uklízeli také v Chocni, celkem se zapojilo asi pět desítek lidí. V Pelinách, zámeckém parku a okolo Tiché Orlice naplnili odpadky celkem dvanáct pytlů.