Svou pílí se vypracovala mezi čtveřici čajových barmanů „teatenders“, kteří se kvalifikovali na světovou soutěž Tea Masters Cup. Ta se uskutečnila před pár týdny v daleké Číně.

Studentka třetího ročníku ohromila doslova celý svět, když jako nejmladší účastnice v historii čajového klání zvítězila ve své kategorii. „S ostatními z České republiky jsem se znala a bylo to tedy jak přátelský výlet. Ostatní mi hádali mi více než 18 let. Mysleli si, že jsem studentka vysoké školy,“ prozradila Kateřina Vymazalová.

Kromě přípravy čaje se věnuje i míchaní drinků jako barmanka. Dokonale tak zvládá nejen umění připravit čaj, ale i technologické postupy při výrobě nápojů. Ten vítězný si vymyslela sama. Prozradila i ingredience.

„Zelená japonská sencha. Tento čaj jsem si připravila ráno a hned po vyluhování ho zchladila, aby chuť byla intenzivnější. Dále jsem přidala banánový džus, medovou vodu a citrusový fresh,“ prozradila sympatická slečna. Specialitou jejího nápoje pak byla slaná krusta na okraji sklenice doplněná zmrazeným a rozdrceným banánem.

U přípravy čaje a míchaných nápojů nesmí chybět jednoduchost. Chce to ale čas a trpělivost. „Příprava mi začala v srpnu, kdy jsem se musela kvalifikovat. Intenzivní byl jeden týden před odletem do Číny,“ prozradila studentka. Ta si z Číny odvezla kromě zlaté plakety i několik zážitků. „V Číně jsme byli dvanáct dní. Navštívili jsme čajové plantáže i muzeum a továrnu. Přivezla jsem si nějaké vzorky a také rýži. Nejvíce mi bude chybět jídlo. To bylo bezkonkurenční,“ prozradila Kateřina.

Nejtěžší bylo pro studentku vystoupit před porotu. „Koukal na mě celý svět,“ řekla. Naopak s jazyky problém nemá. Domluví se anglicky, rusky i maďarsky. Strach nemá také ze své budoucnosti. Už nyní má jisté místo v čajovně v Praze. Zkušení kolegové o ní zkrátka vědí.

Šanci uspět má ve škole v Poličce každý. „Mnoho studentů si ovšem neuvědomí, že je potřeba obětovat volný čas a navíc dohnat i studijní povinnosti, když jsou na soustředěních a soutěžích,“ dodal vedoucí odborného výcviku Libor Havlík.